Otse sisuni
Soome välisministeerium

Tartus toimus 15. soome keele olümpiaad - Soome suursaatkond, Tallinn : Aktuaalset

SOOME SUURSAATKOND, Tallinn

Kohtu 4
15180 Tallinn, Estonia
Tel. +372-6103 200
E-post: sanomat.tal@formin.fi
Eesti | Suomi | English | Svenska | facebook | 
Normaalne fontSuurem font
 
Uudised, 17.04.2012

Tartus toimus 15. soome keele olümpiaad

Reedel, 13. aprillil toimus Tartus ülevabariigiline soome keele olümpiaad. Edasijõudnute rühmas saavutas esimese koha Hele-Riin Ütt Tallinna Pirita Majandusgümnaasiumi 12. klassist (õpetaja Elfriede Ait). Hele-Riin Ütt osales olümpiaadil kolmandat korda, ka eelmistel aastatel on tema tulemused olnud silmapaistvad, kuid võitu ei olnud ta seni veel koju viinud. Teine koht läks Tallinna Ühisgümnaasiumi 12. klassi õpilasele Kristel Kirkmale (õpetaja Heli Ojat). Kolmandat ja neljandat kohta jagasid abituriendid Teele Hein ja Villem Mesila Tallinna Lilleküla Gümnaasiumist (õpetaja Madean Altsoo).

Algajate rühmas oli võidukas Karin Leevald Tapa Gümnaasiumist (õpetaja Katri Lehtsalu), teine oli Ragnar-Hindrek Russ Jüri Gümnaasiumist (õpetaja Marge Gorbunov) ja kolmas Sandra Jakubelovits Viljandi Maagümnaasiumist (õpetaja Kirsti Käiväräinen). Kõik nad õpivad 10. klassis.

Pikk võistluspäev tipnes auhindade jagamisega Soome Suursaatkonna vastuvõtul. Vahepealsel ajal, kui žürii parandas võistlustöid, külastasid õpilased koos õpetajatega Vanemuise teatrit, kus lisaks ekskursioonile kohtuti näitlejanna Liisa Pulgaga ja vesteldi Sofi Oksaneni näidendist ja romaanist „Puhastus“. Vastuvõtul tervitasid olümpiaadil osalenuid ning nende õpetajaid saatkonna pressi- ja kultuurinõunik Marjo Näkki, Soome Instituudi juhataja Riitta Heinämaa ning Haridus- ja Teadusministeeriumi keeleosakonna nõunik Tõnu Tender.
 

Soome Instituudi kultuurisekretär Maarja Keba selgitab õpilastele võistluse kulgu. Pilt Kasperi Hasala.Soome Instituudi kultuurisekretär Maarja Keba selgitab õpilastele võistluse kulgu. Pilt Kasperi Hasala.Olümpiaadi auhindadena jagati välja erinevate Soome ajakirjade kingitud aasta- ja poolaastatellimusi. Igale osalejale tegi kingituse ka olümpiaadi pikaajaline sponsor Fazer Eesti AS. Samuti tegi mõlemale võitjale eriauhinna teater Vanemuine.

Soome suursaatkonna pressi- ja kultuurinõunik Marjo Näkki õnnitleb edasijõudnute grupi võitjat Hele-Riin Ütti. Pilt Kasperi Hasala.Soome suursaatkonna pressi- ja kultuurinõunik Marjo Näkki õnnitleb edasijõudnute grupi võitjat Hele-Riin Ütti. Pilt Kasperi Hasala.

Soome keele olümpiaad on saanud nime soome kirjakeele rajaja Mikael Agricola järgi ja Soome Instituudi eestvõttel korraldati seda Eestis juba 15. korda. Olümpiaadi korraldamist koordineerib Tartu Ülikooli Teaduskool, sisulise poole eest vastutavad Tartu ja Tallinna ülikooli soome keele õppejõud ja praktilise korralduse eest Soome Instituut. Olümpiaadi korraldamist toetab Soome Suursaatkond Eestis.

Lisainfo:

Maarja Keba
Soome Instituudi kultuurisekretär
soome keele olümpiaadi korraldava komisjoni esimees
Soome Instituut
Vanemuise 19, 51014 Tartu
tel +372 7427 096 ja GSM +372 57570188
maarja.keba@finst.ee
www.finst.ee

Prindi lehekülg

Värskendatud 18.04.2012


© Soome suursaatkond, Tallinn | Kontaktandmed