Otse sisuni
Soome välisministeerium

Nibud ehk hetk me elude katkematus reas - Soome suursaatkond, Tallinn : Aktuaalset

SOOME SUURSAATKOND, Tallinn

Kohtu 4
15180 Tallinn, Estonia
Tel. +372-6103 200
E-post: sanomat.tal@formin.fi
Eesti | Suomi | English | Svenska | facebook | 
Normaalne fontSuurem font
 
Uudised, 18.09.2012

Nibud ehk hetk me elude katkematus reas

29. septembril esilinastus Salme Kultuurikeskuses Peeter Jalaka uus rahvusvaheline tantsulavastus. Etendus räägib täiuslikkuse ja tasakaalu otsinguist läbi erinevate mehetüüpide. Lisaks Von Krahli näitlejatele nähakse laval Soomes töötav, jaapani koreograaf Ken Mai ning soome näitleja Tero Jartti. Muusika loob ja esitab otse laval Ismo Alanko koos Teho Majamäkiga! 

Nibud ehk hetk me elude katkematus reas
Esietendus: 29.september 2012 kl 19.00 Salme Kultuurikeskuses
Etendused: 30. september ja 1., 2. ja 3. oktoober 2012 kl 19.00

 Tundmatu jõud toob igavikku suunduvale laevale erineva ilmanägemisega mehi, keda ühendab soov leida Tõde ja Teadmist. Paljastuvad nende isiklikud lood ja otsingud, hirmud ja leppimised. Esialgsest vastuseisust ja valitud tee ainuõigeks pidamisest kujuneb läbi kannatuste teadlik ja ühtehoidev kollektiiv. Ent selleni ei jõuta mitte oma tõest loobumise, vaid ühise tunnetuse ja universaalse mõistmise lisandumise abil.

Vormiliselt sünteesitakse mitmeid stiile nii ida kui lääne teatrist: tänapäevane videokäsitlus, kaasaegne tants, filmikunst, tsirkus, butoh ja kabuki.

Rahvusvahelises trupis löövad lisaks Von Krahli meestele kaasa Ismo Alanko, Teho Majamäki ja Tero Jartti Soomest ning Ken Mai Jaapanist.

Kuigi lavastuses on kasutatud tekstimaterjali ning rütmiloogikana T.S. Elioti teoseid ("Ahermaa", "Õõnsad mehed" jt.), on autorite sõnul tegemist pigem mõttelise järjega Von Krahli Teatri lavastustele "Imelikud inglid", "Graal!" ja "Gilgamesh ehk igaviku nupp". Nibud ehk hetk me elude katkematus reas

Lavastaja: Peeter Jalakas
Dramaturg: Tarmo Jüristo
Tantsuõpetus: Ken Mai (Jaapan)
Kostüümid: Laura Pählapuu
Muusika: Ismo Alanko (Soome) ja Teho Samuli Majamäki (Soome)
Laval: Erki Laur (Von Krahl), Ivo Reinok (Von Krahl), Ott Kartau (Von Krahl), Rene Köster, Tero Jartti, Ismo Alanko, Teho Majamäki ja Ken Mai
Video: Emer Värk
Valgus: Oliver Kulpsoo
Tehniline teostus: Enar Tarmo

Ken Mai (pärisnimega Eiji Satsuki) on Kyotost pärit koreograaf, kes on buto-tantsu õppinud meistrite Kazuo Ohno ja Tatsumi Hijikata käe all. Samuti on ta täiendanud ennast saksa ekspressionistliku tantsu osas. Tema stiil on buto-tantsu elementide sidumine näitlemise, gümnastika, laulmise ja trummimängu, idamaiste võitluskunstide ning zen-budismiga. Hetkel resideerub Ken Mai Helsingis, mis lõi harukordse võimaluse teda Eestisse kutsuda. Ken Mai on etenduse koreograaf, aga osaleb ka näitlejana.

Tero Jartti on Soome näitleja ja filmitegija, kes on teinud koostööd mitmete Soome tuntuimate lavastajatega, sealhulgas Aki Kaurismäki ja Kristian Smedsiga. Samuti on tal tihe side Eestiga ning Von Krahli teatriga.

Ismo Alanko on Soome vaieldamatult üks tuntumaid rockmuusikuid, kes on viljelenud väga erinevaid stiile alates pungist kuni šlaagrite ja lastelauludeni. Tema nõusolek etenduse muusika loomisel osaleda koos oma praeguse lavapartneri Teho Majamäkiga lisab etenduse rahvusvahelisele kvaliteedile veel ühe mõõtme.

Rene Köster on noor eesti tantsija, kelle erinevad stiilitunnetused (hip-hop, kaasaegne tants, breiktants jm) muudavad ta mitmekülgseks ning andekaks täienduseks lavastuse läbivale temaatikale, tuues lavale veelgi rohkem tantsuesteetikat ning tantsukunsti tänapäevasemat tooni.

Piletid:

Põrand - 17 eurot (meestele) ja 19 eurot (naistele)
Rõdu - 14 eurot(meestele) ja 16 eurot (naistele)

Piletid saadaval Piletilevist, Piletimaailmast ja Von Krahli Teatri kassast

Prindi lehekülg

Värskendatud 1.10.2012


© Soome suursaatkond, Tallinn | Kontaktandmed