Otse sisuni
Soome välisministeerium

Marimekko näitus viimast nädalat Tallinnas! - Soome suursaatkond, Tallinn : Aktuaalset

SOOME SUURSAATKOND, Tallinn

Kohtu 4
15180 Tallinn, Estonia
Tel. +372-6103 200
E-post: sanomat.tal@formin.fi
Eesti | Suomi | English | Svenska | facebook | 
Normaalne fontSuurem font
 
Uudised, 13.02.2013

Marimekko näitus viimast nädalat Tallinnas!

Käesoleval nädalal saab Tallinnas veel tutvuda Eesti tarbekunsti- ja disainimuuseumis tuntud Soome rõiva- ja tekstiilibrändi Marimekko näitusega "Marimekko. Disain. Soome." See Marimekko mitmekülgset toodangut tutvustav näitus annab ülevaate ka ettevõtte värvikast aja- ning eduloost. Näitus on avatud 28. aprillini.

MarimekkoVeebruari lõpus Eesti tarbekunsti- ja disainimuuseumis avatud Soome tuntuima tekstiilitootja näitus "Marimekko. Disain. Soome." koosneb suurest valikust Marimekko trükikangastest, riide- ning tarbeesemetest.

Ekspositsioon jaguneb temaatiliselt erinevatesse osadesse, hõlmates Marimekko 60-aastase ajaloo erinevad etapid alates selle loomisest ja rahvusvahelise menu saavutamisest kuni tänapäevase uue ajastu loomiseni välja.

Marimekko meeldejäävate mustritega kangaid kasutatakse nii sisekujunduses kui ka rõivadisainis, ning ilma liialdamata võib öelda, et Marimekko on leidnud tee igasse Soome kodusse. Marimekko tekstiilid ja rõivad saavutasid rahvusvahelise tuntuse 1960. aastal, mil Jacqueline Kennedy soetas üheksa Marimekko kleiti ja poseeris kleidis ka ajakirja Vogue kaanel. Marimekko kleidid vallutasid kiiresti ka ameeriklannade ja Euroopa naiste südamed.

Marimekko on kahtlemata üks tuntumaid Põhjamaade tekstiili- ja disainiettevõtteid, mis on läbi aastakümnete hoidnud Soomet disainimaailma tähtede hulgas. Marimekko disainerite suurepärane meeskond on suutnud tuua oma unikaalse nägemuse ja käekirja moe- ja disainimaailma. Kuigi Marimekko on läbi ajaloo andnud ruumi noortele disaineritele, meenuvad brändile mõeldes siiski esimesena hoopis sellised vanemad mustrid nagu Unikko, Piccolo, Seireeni jt. Marimekko

Marimekko näituse on koostanud Soome disainimuuseum ning see jõuab Eestisse Soome Instituudi ja Eesti tarbekunsti- ja disainimuuseumi koostöös ning Soome haridus- ja kultuuriministeeriumi kultuuriekspordi toel.

Marimekko näitus on publikule avatud 28. veebruarist kuni 28. aprillini.

 

 

 

Prindi lehekülg

Värskendatud 22.04.2013


© Soome suursaatkond, Tallinn | Kontaktandmed