Otse sisuni
Soome välisministeerium

Sidruni ja appelsini armulugu jõudis kinodesse - Soome suursaatkond, Tallinn : Aktuaalset

SOOME SUURSAATKOND, Tallinn

Kohtu 4
15180 Tallinn, Estonia
Tel. +372-6103 200
E-post: sanomat.tal@formin.fi
Eesti | Suomi | English | Svenska | facebook | 
Normaalne fontSuurem font
 
Uudised, 4.03.2013

Sidruni ja appelsini armulugu jõudis kinodesse

8. märtsist jõudis Eesti kinodesse Mait Laasi verivärske muusikaline nukufilm "Lisa Limone ja Maroc Orange: tormakas armulugu". Tegu on maailma kõige esimese täispika 3D nukuooperiga!  Kuulus Soome koomiksiautor Kati Kovács on filmi algse loo ja karakterite autor. Filmi tegelastega saab tutvuda Solarises, Apollo raamatu poe esisel. 

Lisa LimoneLisa Limone armub Maroc Orange´isse.

LISA LIMONE JA MAROC ORANGE: TORMAKAS ARMULUGU on omalaadne Romeo ja Julia lugu, mis räägib apelsinipoiss Marocist, Põhja-Aafrikast pärit paadipõgenikust, kes jõuab pärast tormi Sitsiilia rannikule. Maroci lootus leida vabas maailmas hea elu puruneb, kui ta satub tomatiistandusse orjatööle. Kaunis Lisa Limone, ketšupitöösturi tütar, elab muretut elu, kuid tal on üks suur soov - Lisa tahab leida tõelist armastust. Ühel päeval avastab ta rannast merekarbi, mis laulab talle Marocist. Kas põgenikust apelsinipoiss võib olla tema suur armastus? 

Kooliealistele lastele ja täiskasvanutele mõeldud seiklusliku linaloo tegelastele andsid oma hääle Iiris Vesik, Peeter Volkonski, Hardi Volmer, Omar Nõmm, Risto Joost ja teised tuntud eesti lauljad ja näitlejad. Filmi lavastas Mait Laas, stsenaariumi kirjutasid Kati Kovács ja Peep Pedmanson, operaatoritöö tegi Ragnar Neljandi. Linaloo originaalmuusika autor on helilooja Ülo Krigul ja helirežissöör on Karri Niinivaara.

Filmi pikkus on 72 minutit, selles kõlavad läbisegi itaalia, prantsuse, inglise ja eesti keel, filmil on eestikeelsed subtiitrid.

Film valmis Nukufilmi stuudios koostöös Soome filmiproduktsioonifirmaga BUFO. Selle valmimist toetasid Eesti Filmi Sihtasutus, Eesti Kultuurkapital ja Kultuuriministeerium, samuti Soome Filmi Sihtasutus ja Soome Rahvusringhääling. Lisa Limone poster

 

Prindi lehekülg

Värskendatud 11.03.2013


© Soome suursaatkond, Tallinn | Kontaktandmed