Otse sisuni
Soome välisministeerium

6.–9. märtsil toimub feministlik festival LadyFest - Soome suursaatkond, Tallinn : Aktuaalset

SOOME SUURSAATKOND, Tallinn

Kohtu 4
15180 Tallinn, Estonia
Tel. +372-6103 200
E-post: sanomat.tal@formin.fi
Eesti | Suomi | English | Svenska | facebook | 
Normaalne fontSuurem font
 
Uudised, 4.03.2013

6.–9. märtsil  toimub feministlik festival LadyFest

6.–9. märtsil toimub feministlik festival LadyFest. Suures osas vabatahtliku tööga korraldataval festivalil näidatakse kunstnike töid Draakoni ja Hobusepea galeriis Tallinnas ning Y galeriis Tartus. Samuti toimub kirjanduskolmapäev, mitu õpituba ja kontserdid. Festivali kavandamisel on lähtutud ideest tutvustada eelkõige naisautorite loomingut. Festivali lõpupeol 9. märtsil esineb muu hulgas alternatiivset electromuusikat esitav duo iMi Helsingist.

LadyFest toimub naistepäeva paiku ja tuletab meelde, et see aeg pole vaid formaalseteks tähelepanuavaldusteks. Olulisem on pakkuda naistele ruumi ja võimalusi end vabalt väljendada ning aktiivselt tegutseda. Festival lähtub ideest tutvustada eelkõige naisautorite loomingut ning keskendub naisesust puudutavatele küsimustele isiklikus ja ühiskondlikus kontekstis. LadyFest on mittetulunduslik festival, mida on korraldatud mitmel pool üle kogu maailma. Eestis toimub LadyFest kolmandat korda.

iMiSoome bänd iMi esitab LadyFestil alternatiivset electromuusikat.

Festivali korraldavad Anna-Stina Treumund, Dagmar Kase, Aet Kuusik ja Brigitta Davidjants. Näitusi kureerivad Rebeka Põldsam ja Kaisa Eiche, kirjandusõhtut veab Maarja Kangro.

Toetajad: Eesti Kirjanike Liit, Eesti Kultuurkapital, Eesti Kunstnike Liit, Euroopa Komisjon, Hasartmängumaksu Nõukogu, Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus, Kuninglik Norra Saatkond, OMA Keskus, Rootsi Suursaatkond, Soome Suursaatkond ja eraannetajad.

 

 

Prindi lehekülg

Värskendatud 11.03.2013


© Soome suursaatkond, Tallinn | Kontaktandmed