Otse sisuni
Soome välisministeerium

Soome suursaatkond, Tallinn: Aktuaalset: Uudiskirjad

SOOME SUURSAATKOND, Tallinn

Kohtu 4
15180 Tallinn, Estonia
Tel. +372-6103 200
E-post: sanomat.tal@formin.fi
Eesti | Suomi | English | Svenska | facebook | 
Normaalne fontSuurem font
 
Uudiskirjad, 2.02.2012

 Personaalse brändi jõud

Soome saatkond kutsub kõiki naisi seminarile "Personaalse brändi jõud" 

MyConference korraldab  teisipäeval, 14. veebruaril kell 9.15-13.30 Clarion Hotel Euroopas seminari "Personaalse brändi jõud". Seminaril enda promomisest kõnelevad selle ala suurmeistrid: Soome üks mõjukamaid ärinaisi Lenita Airisto, Rwanda suursaadik Immaculee Uwanyiligira, Riigikogu liige Marianne Mikko, ettevõtja Jana Tool  ja psühholoog Aave Hannus. Päeva juhib Celia Kuningas Välisministeeriumist. Seminaril uuritakse kuidas endast rääkida viisil, mis jätab inimesed - ülemused, kliendid, kolleegid - soovima kuulda sinust rohkem. Registreeruda tuleb hiljemalt 8. veebruariks. Allpool tutvustame seminaril esinejaid. LISAINFO JA REGISTREERIMINE.

Lenita Airisto

Lenita Airisto

Lenita Airisto on üks Soome mõjukamaid ärinaisi, endine tippmodell ja TV saatejuht, Soome majanduse ja kultuuri edendaja. Lisaks ka tunnustatud arvamusliider ja raamatute autor. Tema avalik elu sai alguse juba koolipingis, mil ta valiti Soome Missiks. Airisto raamatute keskseteks teemadeks on ettevõtlus, naiste võimalused, rahvastiku vananemine ning milliseid võimalusi pakub globaalne majandus. Lenita on segu julgetest äriideedest, tõhusast turundusest ja kõvast tööst. Tal on magistrikraad Hankeni ülikoolist. Lisaks tudeeris teleajakirjandust BBC ja ITV stuudiotes Londonis, RTFs Pariisis ja Saksa TV-kanalites. Airisto õppis ka Stanfordi Ülikoolis Californias koos praktikumiga Los Angeles'i telestuudiotes. www.lenita.airisto.fi

Immaculee

Immaculee Uwanyiligira

Immaculee Uwanyiligira on alates 2010. aasta aprillist Rwanda suursaadik Hollandis, sama aasta augustist lisandusid tema vastutusalasse ka Eesti, Horvaatia, Läti, Leedu ja Sloveenia. Enne seda töötas New Yorkis ÜRO Sekretariaadis, oli poliitanalüütik ja protokolli ülem ÜRO Missioonil Etioopiasse ja Eritreasse ning Sudaani, juhtis IT-üksust ÜRO Maailma Toidu Programmis Addis Abebas ja tegutses USAs erasektoris IT-valdkonnas. Immaculee alustas oma karjääri saksa keele õpetajana, siirdudes paari aasta pärast stjuardessi/purseri ametikohale lennukompaniis British West Indian Airways. Tal on magistrikraad IT ja telekommunikatsiooni (1996) ning rahvusvaheliste suhete alal (2002).

Marianne Mikko

Marianne Mikko

Marianne Mikko on Riigikogu XII koosseisu liige. Marianne on sotsiaaldemokraat aastast 2002, teab ja tunneb Euroopa Liidu koridore aastast 1994. Euroopa Parlamendi liige 2004-2009. Enne seda Diplomaatia peatoimetaja, Maalehe erikorrespondent, Raadio Kuku „Välismääraja“ saatejuht, Eesti Televisiooni diplomaatiline korrespondent Brüsselis, Eesti Päevalehe erikorrespondent ELi ja NATO juures, Eesti Ekspressi ja Eesti Raadio toimetaja, vabakutseline ajakirjanik Lõuna-Aafrika Vabariigis. Ta viis ellu üle-euroopalise stalinismi ja natsismi ohvrite mälestuspäeva 23.augustil. Eesti Ekspress on kirjutanud tema kohta artikli „Naine, kes oskab ennast müüa“.

Jana Tool

Jana Tool

Jana Tool on lõpetanud Tallinna Majanduskooli programmeerimise erialal. Üsna pea ta aga avastas, et IT pole siiski päris tema kutsumus. Aastatel 1989-1993 oli hulgimüügiettevõtte Baltfood turundusjuht. Seejärel viis abielu teda Floridasse, kus ta hoolitses poja ja tütre eest. 1996.a naases Tool Eestisse ning rajas kinnisvaraettevõtte Ressaks. Siis tärkaski temas suurem huvi kinnisvaraarenduse ja sisekujunduse vastu. Kahe aasta pärast asutas ühisettevõtte Lanatex ning alustas tekstiiliäri. 2000-2001 õppis Floridas Fort Lauderdale' Kunstiinstituudis ka sisekujundust. 2005. a asutas Tool koos Kirke Aroniga ettevõtte, mis müüb disainmööblit ja pakub sisekujundusteenust. Naiste avatud showroom Inside esindab prestiižseid rahvusvahelisi kaubamärke ning pakub esmaklassilist sisedisaini nii Eesti kui ka välisklientidele. Praegu jagab Jana oma elu Tallinna, Londoni ja Miami vahel.

Aave Hannus

Aave Hannus

Aave Hannus õppis Tartu Ülikoolis psühholoogiat ning hiljem spetsialiseerus taju ja tähelepanu uurimisele Hollandis Groningeni ja Nijmegeni ülikoolides. Alates 2001. aastast õpetab ta Tartu Ülikoolis spordipsühholoogiat ning uurib sportlasi, treenereid ja spordiharrastajaid. Samast aastast alates töötab Aave psüühikatreenerina, nõustades nii sportlasi kui spordiharrastajaid.

Celia Kuningas

Celia Kuningas

Celia Kuningas on elukutselt diplomaat, töötanud ligi 15 aastat Välisministeeriumis erinevatel ametikohtadel: siseinspektor, kantsleri abi, konsul New Yorgis, rahvusvahelise personalipoliitika büroo direktor, praktikant esinduses ÜRO juures, viimati 1. sekretär suursaatkonnas Pariisis. Hetkel 3. poliitikaosakonna 1. büroo direktor (Ida-Euroopa ja Kesk-Aasia). Aidanud korraldada Kristiina Ojulandi kampaaniat Euroopa Nõukogu peasekretäri ametikohale.

 

Prindi lehekülg

Värskendatud 2.02.2012


© Soome suursaatkond, Tallinn | Kontaktandmed