Otse sisuni
Soome välisministeerium

Soome suursaatkond, Tallinn: Aktuaalset

SOOME SUURSAATKOND, Tallinn

Kohtu 4
15180 Tallinn, Estonia
Tel. +372-6103 200
E-post: sanomat.tal@formin.fi
Eesti | Suomi | English | Svenska | facebook | 
Normaalne fontSuurem font
 
Uudised, 5.05.2015

Eesti kinodes linastus möödunud aasta Soome vaadatuim film

Režissöör Dome Karukoski komöödia Toriseja esilinastus Eestis. Toriseja oli aastal 2014 Soome vaadatuim film ja tõusis ka viimase 25 aasta vaadatavuse edetabelis teisele kohale. Film põhineb Tuomas Kyrö samanimelise romaani ainetel. Antti Litja sai oma rolli eest parima meesosatäitja Jussi-auhinna. Film esilinastus Eestis 8. mail. 

Mielensäpahoittaja
Toriseja ehk Mielensäpahoittaja meelitas eelmisel aastal rekordarvu vaatajaid kinosaalidesse. Viimase 25 aasta jooksul on rohkem vaatajaid kogunud ainult Soome film Vinged vennad ehk Pahat pojat.

„Toriseja“ on lugu pahurast papist, kelle vana kooli põikpäisus pannakse proovile, kui ta on sunnitud pärast ränka kukkumist kolima elama suurde linna oma särava ja nutika minia juurde. Need kaks lähevad silmapilk karvupidi kokku, absoluutselt lõbusate tagajärgedega ning üsna pea soovib minia tema väljakolimist. Kuid vanatois on peidus enamat, kui naine alguses arvas. Ning tuleb välja, et ka papil on noorelt minialt üht-teist õppida. See, mis algab tragikoomilise katastroofina jõuab välja liigutava looni uutest avastustest, sallivusest ja põlvkondadevahelistest erinevustest.

Dome Karukoski
Filmi rezhissöör Dome Karukoski osales ka Euroopapäeval ning ta külastas Soome saatkonna infopunkti Vabaduseväljakul.

Prindi lehekülg

Värskendatud 15.05.2015


© Soome suursaatkond, Tallinn | Kontaktandmed