Otse sisuni
Soome välisministeerium

Soome suursaatkond, Tallinn: Aktuaalset

SOOME SUURSAATKOND, Tallinn

Kohtu 4
15180 Tallinn, Estonia
Tel. +372-6103 200
E-post: sanomat.tal@formin.fi
Eesti | Suomi | English | Svenska | facebook | 
Normaalne fontSuurem font
 
Uudised, 28.02.2017

Haridus- ja kultuuriminister Sanni Grahn-Laasonen külastas Eestit

Soome haridus- ja kultuuriminister Sanni Grahn-Laasonen viibis teisipäeval 28. veebruaril töövisiidil Eestis. Mitmetel kohtumistel arutati kultuuri- ja hariduskoostöö aktuaalseid teemasid.

Ministrid
Soome haridus- ja kultuuriminister Sanni Grahn-Laasonen arutas kultuuriminister Indrek Saarega muuhulgas mõlema riigi 100. aastapäeva juubeldamist.

Soome ja Eesti kultuurisidemed on pikaajalised ja tihedad. Sajandaks juubeliaastaks valmistuvad riigid tähistavad ka teist juubeliaastat, kuna aasta lõpus möödub 80 aastat Soome ja Eesti kultuuri- ja haridusalase koostöölepingu, ”Vaimse koostöö konventsiooni” sõlmimisest. Lepe taasjõustati muutmata kujul 1992. aasta veebruaris ning seega on see Eesti vanim jõusolev rahvusvaheline kultuurilepe. Mõlemad riigid planeerivad lepingu allkirjastamise aastapäev tähistada käesoleva aasta lõpus.

Suomi-instituutissa
Soome Instituudis minister Grahn-Laasonen sai ülevaate Soome100-juubeliaasta tähistamisest Eestis ning soome keele õpetusest.

Soome ja Eesti kultuurikoostöö edendamiseks asutati aasta 2015. aasta lõpus Eesti-Soome kultuurifond. Ministrid Grahn- Laasoneni ja kultuuriminister Indrek Saar kinnitasid kohtumisel, et fond on hea ja vajalik koostöövahend.

Anu Laitila
Soome Instituudi juhataja Anu Laitila.

Haridus- ja Teadusministeeriumis arutas minister Grahn-Laasonen muuhulgas Eesti häid PISA tulemusi ja e-õppimise teemat. Mõlema riigi jaoks on õppimisvõimalused digitaalses keskkonnas olulised ning kummagi kogemusi saab selles vallas ära kasutada.

Opetusministeriössä
Haridusministeeriumi kohtumisel rõhutasid riigid e-õppimise tähtsust ja mõlema riigi kogemuste jagamist.

Kõne all oli ka Soome keele üldeksami (YKI) sooritamine Eestis. Ametlikku keeleeksamit ei saa praegu sooritada väljaspool Soomet. Minister Grahn-Laasonen ütles, et probleemi püütakse lahendada, kuid see nõuab muudatusi reeglitesse ja neid võimalusi hakatakse selgitama. Soome pool oli väga avatud koostööks Eestiga õpetajakoolituses.

TASK
Tallinna Soome Kooli olukorrast rääkis kooli toetusühingu esimees Kari Forssten.

Prindi lehekülg

Värskendatud 23.03.2017


© Soome suursaatkond, Tallinn | Kontaktandmed