Otse sisuni
Soome välisministeerium

Soome suursaatkond, Tallinn: Aktuaalset

SOOME SUURSAATKOND, Tallinn

Kohtu 4
15180 Tallinn, Estonia
Tel. +372-6103 200
E-post: sanomat.tal@formin.fi
Eesti | Suomi | English | Svenska | facebook | 
Normaalne fontSuurem font
 
Uudised, 3.03.2017

Eesti president läheb riigivisiidile Soome

Eesti president Kersti Kaljulaid viibib koos abikaasa Georgi-Rene Maksimovskiga Soomes riigivisiidil 7.- 8.märtsil 2017. Soome Vabariigi presidendi Sauli Niinistö ja proua Jenni Haukio vastuvõtutseremoonia Eesti presidendipaari auks toimub Helsingis presidendilossi esisel väljakul 7. märtsil kell 10.00.

Presidendid kõnelevad Soome ja Eesti suhetest, majanduskoostööst ning koostööst IKT ja hariduse vallas. Samuti käsitletakse Euroopa ja Läänemere julgeolekuolukorda, päevakajalisi Euroopa liidu teemasid ning suhteid Venemaa ja USA-ga.

Foto: Juhani Kandell/Tasavallan presidentin kanslia
Kaljulaid ja Niinistö, kuva: TPK
Presidendid Kersti Kaljulaid ja Sauli Niinistö kohtusid Mäntyniemis 20.10.2016.

Lisaks kohtub president Kaljulaid 7. märtsil Soome parlamendi esimehe Maria Lohela ja peaministri Juha Sipiläga. Lisaks osaleb president Soome ja Eesti majanduskoostöö seminaril Team Finland hoones.

President Kaljulaidi programmi kuulub ka Soome haridussüsteemiga tutvumine. Kolmapäeval, 8.märtsil külastab president Kaljulaid Helsingi Ladokartano põhikooli, kus on võimalik saada ka eestikeelset kooliharidust. Samal päeval siirdub presidendipaar Tamperesse, kus käiakse Tehnikaülikoolis ning Vapriiki nimelises muuseumikeskuses.

Koos president Kaljulaidiga väisavad Soomet ka haridus- ja teadusminister Mailis Reps ning ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo. Visiiti saadab pea viiekümneliikmeline äridelegatsioon.

President Kaljulaid külastas Soomet esimest korda 2016. aastal. Töövisiit oli tema esimene välisreis presidendina. President Niinistö oli Eestis riigivisiidil mais 2016.

Prindi lehekülg

Värskendatud 3.03.2017


© Soome suursaatkond, Tallinn | Kontaktandmed