Otse sisuni
Soome välisministeerium

Soome suursaatkond, Tallinn: Aktuaalset

SOOME SUURSAATKOND, Tallinn

Kohtu 4
15180 Tallinn, Estonia
Tel. +372-6103 200
E-post: sanomat.tal@formin.fi
Eesti | Suomi | English | Svenska | facebook | 
Normaalne fontSuurem font
 
Uudised, 9.05.2017

Siseministrid: Eestil ja Soomel on turvalisusest ühine arusaam

Eesti siseminister Andres Anvelt kohtus teisipäeval, 9. mail oma soome ametiõe Paula Risikkoga. Euroopa Liitu kimbutavaid muresid arutades leiti, et Eesti ja Soome on paljudes küsimustes, sh rändekriisi teemal, ühel nõul.

Anvelt ja Risikko, foto: Eesti siseministeerium.
Siseministrid Andres Anvelt ja Paula Risikko Tallinnas 09.05.2017. Foto: Eesti siseministeerium.

Risikkol oli hea meel tõdeda, et mõlemal riigil on ühine arusaam julgeoleku olulisusest Euroopas. Julgeolek on üks Eesti Euroopa Liidu eesistumise prioriteetidest.

Siseminister Andres Anvelt väljendas heameelt seeüle, et Soome näol on Eestil tugev liitlane, kellega Euroopa Liitu kimbutavaid probleeme nagu näiteks rändekriis, suures ringis lahendada.

„Me ei jõua kuhugi ilma tõhusa tagasisaatmispoliitika ja koostööta kolmandate riikidega. Selles mängib olulist rolli ka Euroopa Komisjon,“ sõnas Eesti siseminister.

Tõhus tagasisaatmispoliitika on oluline mõlemale riigidele, kinnitab ka Soome siseminister Paula Risikko.

Ministrid arutasid ka Eesti ettevalmistusi EL-i eesistumisperioodiks. ”Mul on kindel usk sellesse, et Eesti eesistumine läheb suurepäraselt”, tõdes Paula Risikko.

Kauko Aaltomaa
Soome siseministeeriumi politseiosakonna peadirektor Kauko Aaltomaa sai Eesti siseministeeriumi hõbeteenetemärgi. Foto: Eesti siseministeerium.

Lisaks andis Anvelt Soome siseministeeriumi politseiosakonna peadirektorile Kauko Aaltomaale üle Eesti siseministeeriumi hõbeteenetemärgi, et tänada teda hea ja pikaajalise koostöö eest.

Prindi lehekülg

Värskendatud 12.05.2017


© Soome suursaatkond, Tallinn | Kontaktandmed