Otse sisuni
Soome välisministeerium

Soome suursaatkond, Tallinn: Aktuaalset: Uudised

SOOME SUURSAATKOND, Tallinn

Kohtu 4
15180 Tallinn, Estonia
Tel. +372-6103 200
E-post: sanomat.tal@formin.fi
Eesti | Suomi | English | Svenska | facebook | 
Normaalne fontSuurem font
 
Uudised, 17.07.2017

President Tarja Halonen avab Viru Folgi

Viru Folk tähistab tänavu Soome sajandat juubelit ning keskendub Soome muusikale ja kultuurile. Festivali avab reedel, 11. augustil kl 19.45 president Tarja Halonen. President Halonen osaleb ka laupäeval 12. augustil Paide Arvamusfestivalil Euroopa ala diskussioonil Euroopa tulevikust kl 18-19.30.

Presidentti Tarja Halonen
Suur Eesti sõber president Tarja Halonen on Soome100-juubeliaastale pühendatud Viru Folgi aukülaline.

Tarja Halonen osaleb Viru Folgil reedel ja laupäeval: lisaks festivali avamisele avab ta näituse "Piirideta meri" Käsmu meremuuseumis kl 17.00. Tegu on Viimsi Rannarahva Muuseumi näitusega, mis jääb avatuks kuni 10. septembrini. Laupäeval kell 12 on kavandatud Eesti-Soome ühislaulmine, millest Halonen samuti osa võtab. Viru Folgi kolmel festivalipäeval jagub suur hulk tuntud Soome esinejaid, mh Värttinä, Kimmo Pohjonen, Finntroll, Wimme Saari & Tapani Rinne.

Lisaks muusikaprogrammile on Viru Folgil võimalik vaadata ka Soome filme. Kavas on neli erinevat linateost, mida saab vaadata Käsmu rahvamajas laupäeval ja pühapäeval. Loodusfilmisõpradele pakutakse vaatamiseks “Ühe järve lugu”, kavas olev teine dokkfilm "Helimurdja" tutvustab festivali ühte peaesinejat Kimmo Pohjoneni. Lisaks näidatakse romantilist draamat "Meeletu august". Muumide fännidel on mida vaadata Viru Folgil: kohal on Muumitroll, Sniff ja Väike My Muumimaalt ning lisaks näidatakse lastefilmi "Muumid Rivieral".

President Tarja Halonen osaleb ka laupäeval 12. augustil kl 18-19.30 Paide Arvamusfestivalil Euroopa alal diskussioonis "Kuidas seista vastu populismile ja äärmuslusele?". Lisaks president Halonenile arutlevad sel teemal Amsterdami Goethe instituudi juht Mikko Fritze, piiskop Philippe Jourdan ja tõlkija Hendrik Lindepuu.

Lisainfot:

Prindi lehekülg

Värskendatud 17.07.2017


© Soome suursaatkond, Tallinn | Kontaktandmed