Otse sisuni
Soome välisministeerium

Soome suursaatkond, Tallinn: Aktuaalset

SOOME SUURSAATKOND, Tallinn

Kohtu 4
15180 Tallinn, Estonia
Tel. +372-6103 200
E-post: sanomat.tal@formin.fi
Eesti | Suomi | English | Svenska | facebook | 
Normaalne fontSuurem font
 
Uudised, 17.07.2017

Piirideta meri Käsmus

Viimsi Rannarahva Muuseum toob Viru Folgile Käsmu Meremuuseumi näituse "Piirideta meri", mis jääb avatuks kuni 10. septembrini. Soome president Tarja Halonen avab näituse reedel, 11.08 kl 17.00. Näitus räägib Soome lahest kui rahvaste, kaupade, eri kultuuride ja ideede liikumiskohast.

Näituse avamine toimub Viru Folgi esimesel päeval, 11. augustil kell 17.00. Avamisel kõnelevad Soome suursaadik Eestis Kirsti Narinen, president Tarja Halonen, Aarne Vaik Käsmu Meremuuseumist ning Viimsi Rannarahva Muuseumi teadusjuht Maivi Kärginen ja teadur-kuraator Külvi Kuusk.

Kuraatorid tutvustavad näitust festivalikülastajatele ka laupäeval, 12. augustil kell 12 ja kell 18.

Piirideta meri
Näitusega "Piirideta meri" saab tutvuda Käsmu Meremuuseumis kuni 10. septembrini.

Näitus Piirideta meri

Soome lahe rannad on läbi aegade üksteist täiendanud. Need, kellel oli vilets põllumaa, olid merel sellevõrra aktiivsemad. Üle lahe purjetamine oli randlastele jõukohane ning koos inimestega liikusid üle mere kombed ja kultuur.

Kuni 19. sajandini oli randades põhitoiduseks soolasilk ja rukkileib. Soomes on head räimekudemiskohad ja Tallinnast ida poole jäävatest rannaküladest sõideti sinna rändpüügile. Soome rannatalupojad purjetasid Virumaale kala leivavilja vastu vahetama.

Talupoegade ülemerepurjetamisele on püütud piire seada, kuid keelud on ikka ja jälle tühistatud. Soome lahe randade vahelise läbikäimise suutis pooleks sajandiks halvata alles Nõukogude piirirežiim, kuid tänapäeval sõidetakse jälle üle mere kaupa ostma ning tööd ja paremat elu otsima.

Lisainfot:

Prindi lehekülg

Värskendatud 17.07.2017


© Soome suursaatkond, Tallinn | Kontaktandmed