Otse sisuni
Soome välisministeerium

Muud kultuurikeskused - Soome suursaatkond, Tallinn : Soome Eestis : Muud kultuurikeskused

SOOME SUURSAATKOND, Tallinn

Kohtu 4
15180 Tallinn, Estonia
Tel. +372-6103 200
E-post: sanomat.tal@formin.fi
Eesti | Suomi | English | Svenska | facebook | 
Normaalne fontSuurem font
 

Muud kultuurikeskused

Tampere Maja

Tampere MajaTampere Maja on sõpruslinnade Tartu ja Tampere kultuuri- ja koostöökeskus. Tartu südalinnas asuv hoone on ehitatud aastal 1737 ning on Tartu üks vanimaid säilinud palkmaju. Varem elamu ning äriruumidena kasutusel olnud maja renoveeriti aastatel 1995 – 1997 ning avati Tampere Majana 13. septembril 1997.

Tampere Majas on kunstigalerii, kus näitused vahetuvad iga nelja nädala tagant. Majas korraldatakse ka kirjandusõhtuid, kontserte, seminare ning muid kultuuriüritusi. Tampere Maja on ka Tartu soomlaste armastatud kooskäimiskoht.

Tampere Majas töötab hubane, koduse miljööga külalistemaja, kus kuues toas mahub ööbima 18 inimest. Tube on võimalik broneerida nii telefoni kui ka e-maili teel. Ajaloolise hõnguga sisehoovis on klientidel võimalik parkida ka autot. Tampere Maja üürib välja ka oma mõnusat sauna (kuni 10 inimesele) ning keldriklubi (kuni 20 inimesele).

Tampere Maja haldab Tampere ja Tartu linnade ühine sihtasutus (SA Tampere Maja), mille tööd juhib Tiia Neuvonen.

Tampere Maja külalistemaja vastuvõtt on avatud iga päev kell 8 – 20, näitusesaal on avatud iga päev kell 10 – 18.
                            
Kontaktandmed:
Tampere Maja
Jaani 4, 51007 Tartu
Tel: +372 7386 300
maja@tamperemaja.ee
www.tamperemaja.ee

Granö keskus, Villa Tammekann

Tartus asetsev Turu Ülikooli ja Tartu Ülikooli Granö keskus avati aprillis 2000. Granö keskus paikneb majas, mille Alvar Aalto projekteeris professor August Tammekannu perekonna eramuks 1932. aastal. Turu Ülikooli Sihtasutus ostis hoone Tammekannu lastelt 1998. aastal, ja Villa Tammekann renoveeriti nii, et see vastab võimalikult täpselt Alvar Aalto algupärasele projektile.

Foto: Harri Sundell
Villa Tammekann, foto Harri Sundell.

Keskus sai oma nime Turu Ülikooli endise rektori ja Tartu Ülikooli geograafiaprofessori J. G. Granö järgi. J. G. Granö oli üks kuuest 1920-ndate algul Tartusse kutsutud soome soost professorist, ja ta tegutses tulemuslikult soome-eesti ülikoolide koostöö huvides, rajades näiteks soome-eesti geograafia-koolkonna. J. G. Granö poeg, akadeemik Olavi Granö on olnud Turu Ülikooli ja Tartu Ülikooli koostöökeskuse alusepanijaid.

Turu Ülikooli ja Tartu Ülikooli Granö keskus on eriti kahe ülikooli koostöö pesapaik. Granö keskuses on majutus-, seminari- ja puhkeruumid. Ruume saavad puhke- ja õppe-eesmärgil kasutada Turu Ülikooli ja Tartu Ülikooli personal ja üliõpilased.

Kontaktandmed:
Villa Tammekann
F. R. Kreutzwaldi 6, 51006 Tartu
granokeskus@utu.fi
www.villatammekann.fi
www.facebook.com/villatammekann

Prindi lehekülg

Käesolev dokument

Mujal internetis

Värskendatud 18.05.2017


© Soome suursaatkond, Tallinn | Kontaktandmed