Suoraan sisältöön
Suomen ulkoasiainministeriö

Suomalaiset toimittajat - Suomen suurlähetystö, Tallinna : Suomi Virossa : Suomalaiset toimittajat

SUOMEN SUURLÄHETYSTÖ, Tallinna

Embassy of Finland
Kohtu 4, 15180 Tallinn, Estonia
Puh. +372-6103 200
S-posti: sanomat.tal@formin.fi
Eesti | Suomi | English | Svenska | facebook | 
Kirjasinkoko_normaaliKirjasinkoko_suurempi
 

Suomalaiset toimittajat

YLE

Gustaf Antell / YLE
+372 58030673, +358 456518473
gustaf.antell@gmail.com

Marjo Näkki / YLEn Itämeri-kirjeenvaihtaja (Tallinna)
+372 56930200
marjo.nakki@yle.fi

MTV3

Petri Saraste / MTV3
+372 5872 4223, +358 40 8481401
petri.saraste@gmail.com

Helsingin Sanomat

Kaja Kunnas / Helsingin Sanomat
+372 56 492866
kaja.kunnas@gmail.com
kaja.kunnas@hs.fi

Associated Press

Jari Tanner / Associated Press (AP)
c/o Baltic News Service (BNS)
Maakri 23 A, Tallinn
+372 5808 6472,  +358 50 359 4374
jtanner@ap.org, jari.tanner@jippii.fi
www.ap.org

Nykypäivä ja Verkkouutiset

Heikki Hakala
Lembitu 6-42, 10114 Tallinn
+372 5826 7280, +358 40 5120 146
heikki.j.hakala@gmail.com

The Baltic Guide

Mikko Savikko / The Baltic Guide
Põhja pst 25, 10415 Tallinn
+372 50 22 102
mikko@balticguide.ee
www.balticguide.ee

Mikko Virta / The Baltic Guide
Põhja pst. 25, 10415 Tallinn, Estonia
+372 611 7760
mikko.virta@balticguide.ee
www.balticguide.ee

Tallinna24 –uutisportaali

Thea Ekholm / Editor-in-Chief
+358 50 338 3184
Vaba Meedia OÜ
Tornimäe 5, 10145 Tallinn
thea.ekholm@tallinna24.ee  
www.tallinna24.ee

SSS-radio (suomalaista ohjelmaa Virossa)

Tapio Reini / SSS-Radio
+372-51986768
tapioreini@hotmail.com
http://sss-radio.ee/

Muita freelance-toimittajia

Otso Kantokorpi / Freelance ((Taide, Kirkko ja kaupunki, Arkkitehti, Kansan Uutiset, IssueX, Yle)
Sinebrychoffinkatu 17 A 9, 00120 Helsinki
+358 451188508
otso.kantokorpi@hotmail.com

Anna Laine / Freelance
+358 50 5442455 / +372 57 494 758
anna@mau.fi

Markus Larkovirta / Freelance
onularko@gmail.com
http://larko.era.ee

Jarmo Virmavirta
Pikk 36-35, Tallinn
+358 505212906
jarmo.virmavirta@welho.com

Risto Vuorinen / Freelance
+372 51 33033
risto.vuorinen@gmail.com

Listalla ovat mukana ne suomalaiset toimittajat, jotka ovat itse ilmoittaneet suurlähetystölle toimivansa Virossa. Virallinen toimittaja-akkreditointi kuuluu Viron ulkoministeriölle ja lista löytyy osoitteesta http://vm.ee/et/akrediteeritud-ajakirjanikud.

Tulosta

Tämä dokumentti

Päivitetty 20.2.2017


© Suomen suurlähetystö, Tallinna | Tietoa palvelusta  | Yhteystiedot