Otse sisuni
Soome välisministeerium

Professor Ilkka Hanski sai kõrgelt hinnatud väike-Nobeli - Soome suursaatkond, Tallinn : Aktuaalset

SOOME SUURSAATKOND, Tallinn

Kohtu 4
15180 Tallinn, Estonia
Tel. +372-6103 200
E-post: sanomat.tal@formin.fi
Eesti | Suomi | English | Svenska | facebook | 
Normaalne fontSuurem font
 
Uudised, 20.01.2011

Professor Ilkka Hanski sai kõrgelt hinnatud väike-Nobeli

Professor Ilkka Hanski on saanud nelja miljoni Rootsi krooni ehk umbes 450000 euro suuruse Crafoordi auhinna, mida vahel kutsutakse ka väikseks Nobeliks. Rootsi Kuningliku Teaduste Akadeemia tunnustus kuulub maailma suurimate teaduspreemiate hulka. Esimest korda sai selle auhinna nüüd Põhjamaade teadlane.

Ilkka HanskiAuhinnažürii põhjendustes tõdetakse, et Helsingi Ülikooli bio- ja keskkonnateaduste teaduskonna professor Ilkka Hanski on üks maailma tunnustatumaid ökolooge. Ta on muuhulgas otsinud lahendusi, kuidas erinevad liigid võiksid toime tulla selle surve all, mida inimeste tegevus nende eksisteerimisele põhjustanud on..

Möödunud aastal sai Ilkka Hanski Euroopas väljaantava Latsis Prize teadusauhinna. Auhind anti talle töö eest biodiversiteedi ja eriti metapopulatsiooni bioloogia alaste uurimuste eest.

Möödunud aastast alates on Hanski ka USA Teaduste Akadeemia välisliige ning 2005. aastast brittide Royal Society liige.

Holger Crafoordi (1908-1982) nime kandvat preemiat peetakse omalaadseks asendus Nobeliks. Seda antakse igal aastal välja kordamööda viiele loodusteaduse harule, mis ei kuulu Alfred Nobeli testamendis nimetatud arstiteaduse või füsioloogia, keemia ning füüsika hulka.

Prindi lehekülg

Värskendatud 25.01.2011


© Soome suursaatkond, Tallinn | Kontaktandmed