Otse sisuni
Soome välisministeerium

Neljas LadyFest Tallinn keskendub muutuste algatamisele - Soome suursaatkond, Tallinn : Aktuaalset

SOOME SUURSAATKOND, Tallinn

Kohtu 4
15180 Tallinn, Estonia
Tel. +372-6103 200
E-post: sanomat.tal@formin.fi
Eesti | Suomi | English | Svenska | facebook | 
Normaalne fontSuurem font
 
Uudised, 28.02.2014

Neljas LadyFest Tallinn keskendub muutuste algatamisele

3.–8. märtsil toimub feministlik kultuurifestival LadyFest Tallinn, mille eesmärk on tõsta fookusesse ja väärtustada naiste loodavat kultuuri. Võrdõiguslikkus on ka üks Soome prioriteete. Festivali raames esineb Ninni Forever Band Soomest.

Selle aasta festival keskendub muutuste algatamisele. Festivali korraldajad tahavad ühendada inimesi, kelle arvates peaks naiste positsioon ühiskonnas olema parem, et probleemidega ühiselt, kuid eri vaatenurkade alt tegeleda.

Foto: Aake Kinnunen
Ninni Forever Band, foto Aake Kinnunen

Enamik LadyFesti sündmusi toimub Tallinnas, aga festival on laienenud ka Tartusse.

Tallinnas saab vaadata näitust ajaloolistest naistest, kes on aktiivselt poliitikas osalenud, näha laia valikut naisrežissööride filme kogu maailmas, kuulata naismuusikuid Soomest ja Eestist, osa saada improteatri etendusest, õppida läti queer-aktivistide juhendamisel tegema autobiograafilisi koomikseid ja isetehtud ajakirju ehk zinesid, valmistada vegan toite ning enda või teiste luuletusi feministlikult taasluua luuelümarlaual.

Tartus toimub tervelt kolm sündmust – Eesti Naisüliõpilaste Seltsiga koostöös toimub aruteluõhtu perevägivallast; Anna Haava 7a hõivatud majas toimub vegan õhtusöök ja Vagina Pride’i grupp annab õpitoa mentaalse vägivallaga toimetulekust.

Olgugi et festival on pühendatud naistele, on üritustele oodatud kõik huvilised.

LadyFestid on toimunud üle kogu maailma juba üle kümne aasta. Tegemist on naiste loodavale kultuurile ja naiste tegemistele pühendatud  festivaliga, millel on ka sotsiaalne värving. Kõik festid on erinevad ja keegi ei kehtesta reegleid, milline üks LadyFest olema peab. LadyFest Tallinn on rohujuuretasandi ettevõtmine, mille eesmärk on kollektiivselt luua ja tegutseda ning ühiskonnas nii lühikese kui ka pika mõjuga muudatusi esile kutsuda. LadyFest Tallinna korraldajad usuvad, et naiste kultuuris esiletõstmise kaudu on muutused võimalikud.

LadyFest

LadyFest Tallinna tiimi kuuluvad Nele Laos, Dagmar Kase, Brigitta Davidjants, Aet Kuusik, Birgit Pajust ja Paula-Maria Vahtra. Festivali korraldatakse do-it-yourself aktivismi korras.

Tutvu festivali programmiga ürituse kodulehel või Facebookis!

Prindi lehekülg

Värskendatud 4.03.2014


© Soome suursaatkond, Tallinn | Kontaktandmed