Otse sisuni
Soome välisministeerium

Läänemere elektriturg areneb – avati EstLink 2 - Soome suursaatkond, Tallinn : Aktuaalset

SOOME SUURSAATKOND, Tallinn

Kohtu 4
15180 Tallinn, Estonia
Tel. +372-6103 200
E-post: sanomat.tal@formin.fi
Eesti | Suomi | English | Svenska | facebook | 
Normaalne fontSuurem font
 
Uudised, 6.03.2014

Läänemere elektriturg areneb – avati EstLink 2

Soome ja Eesti elektriturud kasvavad veelgi tihedamalt kokku. Uus EstLink 2 – alalisvooluühendus kolmekordistab ülekandevõimsuse ja tugevdab märkimisväärselt elektriturgude ühinemist Läänemere regioonis. Uus ühendus avati pidulikult neljapäeval, 6.3. Püssi konverterjaamas Ida-Virumaal Eleringi tegevjuhi Taavi Veskimägi ning videoühenduse kaudu Soome arengukoostööministri Pekka Haavisto ja Fingridi juhi Ruusuneni poolt.

Estlink 2 ühenduse avamine avaldab tähelepanuväärset mõju riikidevahelisele vooluülekandele ja parendab elektriturgu toimimise efektiivsust ja piiranguteta liikumist. Pärast selle kasutuselevõttu kasvab ühine ülekandevõimsus 350 megavatist 1000 megavatini suunal Eestist Soome ja 860 megavatini vastupidises suunas. Ülekandevõimsuse piirang Eestisse kestab 2014. aasta septembrini, mil võetakse kasutusele Kiisa avariireservelektrijaam.

EstLink 1 ja 2

EstLink 2 ühenduse omanikeks on võrguhaldurid Fingrid Oyj Soomes ja Elering AS Eestis. Ühenduse kogupikkus on umbes 170 kilomeetrit, millest umbes 14 kilomeetrit moodustab maapealne kaabel; Soomes, umbes 145 kilomeetrit merekaabel Soome lahe põhjas ja umbes 11 kilomeetrit maakaablit Eestis.

Ühenduse mõlemas otsas on konverterjaamad, mis muundavad alalisvoolu vaheldusooluks ja vastupidi. Merekaabel on ühendatud Soome põhivõrku Anttila 400 kV alajaamas Porvoos. Eestis on maakaabel ühendatud elektrivõrguga Püssi 330 kV alajaamas Ida-Virumaal.

Projekti kogumaksumus on 320 miljonit eurot, mis jaguneb Fingridi ja Eleringi vahel. EstLink 2 projektile on määratud Euroopa Liidult 100 miljonit eurot investeerimistoetust.

Prindi lehekülg

Värskendatud 6.03.2014


© Soome suursaatkond, Tallinn | Kontaktandmed