Otse sisuni
Soome välisministeerium

Soome on Euroopa päeva üks kolmest teemamaast - Soome suursaatkond, Tallinn : Aktuaalset

SOOME SUURSAATKOND, Tallinn

Kohtu 4
15180 Tallinn, Estonia
Tel. +372-6103 200
E-post: sanomat.tal@formin.fi
Eesti | Suomi | English | Svenska | facebook | 
Normaalne fontSuurem font
 
Uudised, 5.05.2015

Soome on Euroopa päeva üks kolmest teemamaast

Soome suursaatkond osaleb laupäeval, 9.5. EU-komisjoni korraldataval Euroopa päeval. Kogu rahvale suunatud üritus leiab aset kell 11-16 Tallinna Vabaduse platsil, kus saatkonnal on oma Soome infopunkt. Euroopa komisjon tähistab tänavusel Euroopa päeval Soome, Rootsi ja Austria 20-aastast EL-i liikmelisust. Üritusel esitatakse nii nende maade kui Eesti muusikat. Soomest tuleb esinema ansambel Steve’n’Seagulls  kell 14. Rootsit esindab Glimra Gotlandilt ja Austriast toob muusikatervituse nende selle aasta Eurovisiooni esindaja The Makemakes. Soomest on kohale sõitnud ka muumid!

Vabaduse platsil tähistab Soome ka äsja Eesti kinodes linastunud filmi Toriseja. Möödunud aasta populaarseima filmi režisöör Dome Karukoski viibib ka ise kohal. Astu ka Sina Soome suursaatkonna stendi juurest läbi ja räägi oma soome lemmikfilmist. Võid võita pileti "Toriseja" filmile!

Peaminister Taavi Rõivase avasõnade järel tehakse Eesti suurim rühmaselfie. Vabaduse platsil on päeva jooksul mitmekülgne programm ja erinvaid aktiviteete, mis peamiselt suunatud lastega peredele ja koolilastele. Oodata on vähemalt sama palju või ka suuremat rahvahulka kui möödunud aastal, mil osalejaid oli ligi 13 000.

Muumid
Muumid tulevad Euroopapäevaks Tallinna - tule tervitama neid Soome infopunkti!

Kella 11-15 on avatud saatkonna infopunkt, kus tembeldame passivõistlusel osalevate passe, jagame materjale Soome kohta ja infot soome keele kursustest. Kohal on Muumimamma ja Muumipapa, keda saab tulla tervitama ja pildistama. Kell 15-16 astuvad laval üles Ines, Ivo Linna ning Tanja and Tomi Rahula Band. Kell 16 loositakse välja passivõistluse võitjad.

Steve´n' Seagulls Youtubes: https://www.youtube.com/user/sivijoha

Tutvu Euroopa päeva kava ja passivõistlusega lähemalt ürituse kodulehel!

Prindi lehekülg

Värskendatud 8.05.2015


© Soome suursaatkond, Tallinn | Kontaktandmed