Otse sisuni
Soome välisministeerium

Järvi Lipasti pälvis Aino Kallase preemia - Soome suursaatkond, Tallinn : Aktuaalset

SOOME SUURSAATKOND, Tallinn

Kohtu 4
15180 Tallinn, Estonia
Tel. +372-6103 200
E-post: sanomat.tal@formin.fi
Eesti | Suomi | English | Svenska | facebook | 
Normaalne fontSuurem font
 
Uudised, 11.11.2016

Järvi Lipasti pälvis Aino Kallase preemia

Aino Kallase preemia 2016 saab Järvi Lipasti. Preemiat annab välja sihtasutus Viro-säätiö, kes tunnustab Järvi Lipasti kauaaegset tegevust Soome-Eesti keelesilla ehitamisel.  Preemia anti üle Soome suursaatkonnas 11. novembril.

Järvi Lipasti
Järvi Lipastile anti üle Aino Kallase preemia Soome suursaatkonnas 11.novembril.

Järvi Lipasti on lõpetanud Tartu ülikooli filosoofiateaduskonna eesti filoloogina. Ta on koolikorralduse magister. Järvi Lipasti on oluliselt edendanud soome keele õpetamist Eestis ja eesti keele õpetamist Soomes. Muuu hulgas on ta ellu kutsunud soome keele olümpiaadi ning korraldanud soome je eesti keele õpetajate ning tõlkijate täienduskoolitust. Järvi Lipasti on algatanud ja ellu viinud mitmeid soome ja eesti kultuurisündmusi mõlemal pool lahte.

1994–2011 oli Järvi Lipasti Soome Instituudi kultuurisekretär Tartus. Alates  2011. aastast on ta Tuglase seltsi koolitus-ja lõimumisjuht.

2015. aastast koordineerib Järvi Lipasti Eesti kava Helsingi Raamatumessil.

Järvi Lipasti on Eesti Emakeele Seltsi liige ning tegev veel mitmete teiste haridust ja keeleõpetust puudutavate ühenduste juures nii Soomes kui ka Eestis.

preemia
Preemia loovutasid sihtasutusest Viro-säätiö Jorma Lempinen ja Markku Oksanen.

Järvi Lipasti on hiidlane ja üks neist, kelle südameasjaks on hiiu keele säilitamine, talletamine ja edasiarendamine. Ta on pidanud loenguid hiiu murrakutest, kirjutanud teemakohaseid artikleid ja ülevaateid, tõlkinud hiiu keelde Aino Kallase näidendi „Mallen tunnustukset“ (Malle pihtimused), koostanud ja andnud välja hiiu keele aabitsa: „Hiiu keele raamand“ (2016).

Aino Kallase preemia antakse Järvi Lipastile üle reedel, 11. novembril 2016 Soome saatkonnas Tallinnas.

Sihtasutus Viro-säätio sündis Suomalaisuuden Seura (Soomluse Selts) algatusel 1980. aastate lõpus arendama Eesti ja Soome kultuuri- ja teadussuhteid. Preemia väärtus on 1500 eurot. Varem on preemia pälvinud Margit Kuusk, Rain Kooli, Kulle Raig, Rein Veidemann, Maimu Berg, Sirje Olesk, Tallinna Lilleküla gümnaasium ja Piret Saluri.

Lisateated:

Eva Toome
+372 55 11 669
eva.toome@finst.ee

Prindi lehekülg

Värskendatud 25.11.2016


© Soome suursaatkond, Tallinn | Kontaktandmed