Otse sisuni
Soome välisministeerium

Narvas peetakse Soome päevi - Soome suursaatkond, Tallinn : Aktuaalset

SOOME SUURSAATKOND, Tallinn

Kohtu 4
15180 Tallinn, Estonia
Tel. +372-6103 200
E-post: sanomat.tal@formin.fi
Eesti | Suomi | English | Svenska | facebook | 
Normaalne fontSuurem font
 
Uudised, 1.12.2016

Narvas peetakse Soome päevi

7.-11. detsembrini Narvas toimuvad Soome päevad 2016 pakuvad mitmekülgset programmi: haridusseminarist spordiharrastuseni, investeerimiskonverentsist ingerisoomlaste kontserdini ja veel palju muudki. Soome päevi korraldab Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis koos partneritega.

Soome päevad Narvas

Soome päevade idee kasvas välja 2016. aasta sügisel toimunud Põhjamaade kultuurinädalast Ida-Virumaal – miks mitte tutvustada korra aastas lähemalt ühe Põhjamaa kultuuri? Just Soome päevadega alustamine tundus igati paslik, kuna järgmisel aastal tähistab Soome Vabariik oma 100. sünnipäeva, mille puhul toimub erinevaid sündmusi ka Eestis. Soomel ja Narva piirkonnal on ka pikaajalised ajaloolised sidemed, mille ehedaks tõendiks tänapäeval on nii ingerisoomlaste kogukond, ärilised sidemed kui ka see, et Soome päevi on korraldatud Narvas varemgi, selle aastatuhande alguses. Lisaks kõigele muule on Soome käesoleval, 2016. aastal ka riik, mis suunab Põhjamaade ametlikku koostööd.

Soome on kogu maailmas tuntud oma kõrgetasemelise hariduse poolest. 7. detsembril kell 12.30 toimub TÜ Narva Kolledžis seminar “Õppija individuaalse arengu toetamine projektipõhise õppeprotsessiga”. Seminaril tutvustatakse Soome kogemusi projektipõhises õppimises. Projektipõhine õppimine on meie põhjanaabrite juures väga laialt levinud meetod, kus lisaks teooriale kasutatakse ka päriselulisi situatsioone. Seminar on mõeldud haridus- ja noorsootöötajatele.

Olli Mäki
Auhinnatud Soome film poksija Olli Mäki elust esilinastub Narvas 9. detsembril.

Soomet teise vaatenurga alt vahendavad uued filmid. Nelja päeva jooksul, 8.-11. detsembrini linastub Apollo kinos Astri neli erinevat Soomes valminud või Soomega seotud filmi. Antti Haase ”Monsterman” on dokfilm Eurovisioonil legendaarseks saanud ansamblist Lordi. Välismaal juba mitmeid auhindu pälvinud ning Põhjamaade filmiauhinnale nomineeritud film ”Kõige õnnelikum päev Olli Mäki elus” (rež. Juho Kuosmanen) esilinastub Narvas samal ajal kui Tallinnas. Mika Kaurismäki ”Olen elult kõik saanud” humoorikas draama kojupöördumisest ja suhete taastamisest on Eestis juba menukalt jooksnud. Juba aastaid Eestis elava Soome kirjaniku Mika Keräneni teose järgi vändatud ”Supilinna salaselts” (rež. Margus Paju) on mõeldud kogu perele. Kõik seansid on tasuta.

Soome päevade üheks suurimaks sündmuseks on 8.-9. detsembril TÜ Narva kolledžis toimuv Ida-Virumaa investeerimiskonverents. Narva piirkonnas on tugev tööstustraditsioon ja linn asub sobivalt Euroopa Liidu ja Venemaa kaubatee ääres. Konverentsi korraldavad Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ning Tartu Ülikooli Narva Kolledž. Soome ettevõtetele ja investoritele tutvustatakse Narva äriparki, Narva-Jõesuu sadamat ning Kreenholmi tööstusala.

9. detsembril kell 12 avavad oma uksed huvilistele Soome osalusega firmad: Fortaco tehas, ASKO mööblipood, metallitööettevõte Hanza Mechanics Narva, toidupood PRISMA.

www.walkingthin.com
Nordic Walking

Midagi uut, kasulikku ja sportlikku on võimalik õppida 9. detsembril algusega kell 12.00 Narva Kolledži fuajeest. Nimelt õpetatakse kõigile huvilistele professionaalsete instruktorite juhendamisel kepikõndi. Kepikõnd ehk Nordic Walk on Soomes välja töötatud ning üle maailma levinud spordiala, mis sobib igale vanusele ja füüsilisele vormile. See on lihtne ja odav hobi, millega saab tavalist jalutamist tõhusaks sportimiseks muuta.

5.-22. detsembrini on Narva Kunstiresidentuuris avatud näitus "Marimekko - Soome disainiklassika". Ekspositsiooni täiendab Soome suursaadiku Eestis, proua Kirsti Narineni Marimekko kleitide kollektsioon. Näituse avamine toimub 9. detsembril kell 15.

www.finst.ee
Marimekko

Narva regioonil on Soomega pikaajalised ajaloolised sidemed ning siin elab ka palju ingerisoomlasi. Ingerisoomlaste maitseid, muusikat ja tantsu tutvustatakse kontserdiga Narva rahvamajas 10. detsembril algusega kell 16.

Soome päevad lõpetab 11. detsembril kell 15 soomekeelne jumalateenistus Narva Aleksandri Suurkirikus ning pärast seda pakutakse külalistele traditsioonilist kirikukohvi.

Narva Soome päevi korraldab Põhjamaade Ministrite Nõukogu Narva esindus koos Soome suursaatkonna, Narva aukonsulaadi, Soome Instituudi, Ida-Viru maavalitsuse, TÜ Narva Kolledži, Fortaco OÜ Estonia, Narva Ingerisoomlaste seltsi, Vestifex OÜ, Narva Kunstiresidentuuri ja Narva Gate OÜ-ga.

Tutvu Soome päevade 2016 programmiga.

Prindi lehekülg

Värskendatud 1.12.2016


© Soome suursaatkond, Tallinn | Kontaktandmed