Otse sisuni
Soome välisministeerium

Laste keelekool toetab soome keele oskust - Soome suursaatkond, Tallinn : Aktuaalset

SOOME SUURSAATKOND, Tallinn

Kohtu 4
15180 Tallinn, Estonia
Tel. +372-6103 200
E-post: sanomat.tal@formin.fi
Eesti | Suomi | English | Svenska | facebook | 
Normaalne fontSuurem font
 
Uudised, 20.01.2017

Laste keelekool toetab soome keele oskust

Tallinna soome keele kool alustas sel õppeaastal uuesti oma tegevust. See on suunatud soomekeelsetele või kakskeelsetele lastele, kes käivad Eesti koolis, kuid tahavad oma soome keele oskust hoida.

Tallinna soome keele kooli kahes rühmas alustas õppeaastal 2016-2017 kokku 14 õpilast. Osa tuleb kakskeelsetest, osa täiesti soomekeelsetest peredest.

Tallinnasse on kolinud varasemast rohkem soome peresid, kes soovivad panna oma lapse kodulähedasse kohalikku kooli. Kool siiski eraldi teise emakeele õpet ei korralda.

Kieliopetus
Tallinna ülikoolis õpetajaks õppiv Venla Rantanen õpetab lapsi pühapäeviti.

"Seega soomekeelsed vanemad peavad ise kandma hoolt laste emakeele säilimise eest mitmekülgse ja rikkana. Suur murekoht on kirjutamisoskuse areng", tõdeb üks keelekooli eestvedajaid Kaja Kunnas.

Erinevate sotsiaalvõrgustike kaudu tuli möödunud sügisel kokku sedavõrd palju lapsi, et oli võimalus alustada õpingutega kahes rühmas.

Aastal 2012 loodi Tallinnas soome keele õppe toeks MTÜ Tallinna Soome-kool. Nüüd pandi selle tegevusele uus hoog sisse. Ühing kuulub Soome koolide võrgustikku ja saab toetust Soome Haridusministeeriumi haldusalasse kuuluvalt Soome seltsilt.

Pühapäevane koolitöö Pirital

Kirjaoskust ja loetu mõistmist arendatakse erinevate tekstide ja harjutustega. Tundides tehakse tutvust grammatika, keele eri variantide ja ka soome kultuuriga, nii kuidas osalejad soovivad.

Suomen kielen kielikoulu
Keelekoolis hoitakse soome keele oskust.

Lastelt eeldatakse head soome keele oskust. Õpetajaks on Venla Rantanen, kes õpib Tallinna ülikoolis õpetajaks.

2016-2017 õppeaastal toimub õppetöö Merivälja koolis Pirital. Rühmaad käivad koos pühapäeviti kell 10 (5. klass ja vanemad) ja kell 11 (2.-4. klass). Õppemaks on ühe lapse eest 70 eurot õppeaastas.

Lisateave ja registreerumine:johannahelin@gmail.com, kaja.kunnas@gmail.com

Prindi lehekülg

Värskendatud 23.01.2017


© Soome suursaatkond, Tallinn | Kontaktandmed