Otse sisuni
Soome välisministeerium

Soome tuntuim folkbänd Värttinä esineb Viru Folgil - Soome suursaatkond, Tallinn : Aktuaalset

SOOME SUURSAATKOND, Tallinn

Kohtu 4
15180 Tallinn, Estonia
Tel. +372-6103 200
E-post: sanomat.tal@formin.fi
Eesti | Suomi | English | Svenska | facebook | 
Normaalne fontSuurem font
 
Uudised, 25.01.2017

Soome tuntuim folkbänd Värttinä esineb Viru Folgil

Põhjamaise muusika festival Viru Folk tähistab tänavu Soome sajandat juubelit ning keskendub Soome muusikale ja kultuurile. Festivali tuntumaid esinejaid on Soome folgi uhkus Värttinä ning kavas on palju teisi huvitavaid Soome nimesid, nagu Finntroll ja Kimmo Pohjonen. Viru Folk toimub 11.-13. augustil Käsmus.

”Kindlasti pole varem Eestis esinenud kolme päeva jooksul nii palju Soome erinevaid folkmuusikakollektiive kui sedapuhku Viru Folgil. Esinejaid saabub lisaks Helsingile veel Turust, Oulust, Kuopiost, Rääkkyläst, Naantalist ja muudest põhjanaabrite kaunitest paikadest. Kuulamist igale maitsele ja igale eale, nagu ühele koguperefestivalile kohane. Ja ka vaatamist, sest filmiprogrammi täidavad soome filmid, üles riputatakse mitmed näitused”, tutvustab festival oma programmi.

Foto: Seppo Samuli / KHY Suomen Musiikki Oy
Värttinä
Soome maailmakuulus folkbänd Värttinä esineb Viru Folgi pealaval 12. augustil. Sel aastal on festivalil erakordne võimalus näha korraga nii palju häid Soome artiste. Värttinä tuuritab sel aastal põhiliselt välismaal ehk ka Soome fännidel tasub tulla suvel Käsmu oma artiste kuulama.

Viru Folk avaldas muusikaprogrammi

Tänavusel Soome juubeliaastale pühendatud Viru Folgil annab reedel 11. augustil kell 16 esimese kontserdi äsjane telesaate "Su nägu kõlab tuttavalt" võitja Kalle Sepp ning punkti paneb festivalile pühapäeva õhtul põhjanaabrite au ja uhkus, seelikus ürgmees Kimmo Pohjonen, kes jagab Käsmus lava oma kaunite tütardega. Kõigisse kolme festivalipäeva jagub suur hulk huvitavaid esinejaid nii Soomest kui Eestist, kontserdid toimuvad kuuel laval.

Reedese õhtu trumbid on ühest küljest kindlasti soomlaste Pekko Käppi & K:H:L:L, kes on lisanud rahvamuusikale bluusi, roki ja eksperimentaalse arhailise kaose elemente ning Wimme Saari & Tapani Rinne. Teisalt staažikad kodumaised tegijad Pantokraator ja Untsakad, aga miks mitte hoopis tänavuste muusikaauhindade jagamisel kaks nominatsiooni pälvinud Mick Pedaja.

Laupäevane programm on tihe ning parimatele kellaaegadele on pealavale paigutatud soomlaste ässad Värttinä ja Finntroll, kuid tähelepanelik lugeja leiab programmist ka Noortebänd 2016 võitja The Notes`i, Eesti Muusikaauhinnad 2017 nominendi Mari Jürjensi, Eesti Laul 2017 poolfinalisti ansambel Antsud jpt.

Pühapäevalgi pole üksnes lõpukontsert tähelepanuväärne. Päeva programmis hakkab silma Eesti Muusikaauhinnad 2017 kolmekordne nominent Põhja Konn, pärast kolmeaastast pausi esimese kontserdi andev vanameister Tõnu Tepandi, noorte soomlaste energiast pakatav folgipunt Hermanni Turkki ja mitmed teised auväärsed nimed.

Tutvu siit festivali programmiga: www.virufolk.ee

Prindi lehekülg

Värskendatud 1.02.2017


© Soome suursaatkond, Tallinn | Kontaktandmed