Otse sisuni
Soome välisministeerium

Saatkonna kaitseatašeele teenetemärk Eesti ja Soome kaitsekoostöö arendamise eest - Soome suursaatkond, Tallinn : Aktuaalset

SOOME SUURSAATKOND, Tallinn

Kohtu 4
15180 Tallinn, Estonia
Tel. +372-6103 200
E-post: sanomat.tal@formin.fi
Eesti | Suomi | English | Svenska | facebook | 
Normaalne fontSuurem font
 
Uudised, 6.02.2017

Saatkonna kaitseatašeele teenetemärk Eesti ja Soome kaitsekoostöö arendamise eest

Kaitseminister Margus Tsahkna autasustab Eesti Vabariigi 99. aastapäeva puhul Eesti riigikaitse arendamisel ja toetamisel silma paistnud inimesi. Kaitseministeeriumi II klassi teenetemärgi pälvis Soome kaitseatašee Eestis kaptenleitnant Jussi Vuotilainen, kelle teenistuse ajal on Eesti ja Soome kaitsekoostöö oluliselt tihenenud.

Jussi Voutilainen
Jussi Voutilainen.

"Kaptenleitnant Vuotilainenil on olnud suur roll Eesti soomusmanöövri võime arendamises ja jalaväe lahingumasinate CV9035 spetsialistide koolitamises Soome soomusväekoolis. Samuti on ta aidanud ette valmistada Eesti kavandatavat liikursuurtükkide K9 hanget Koreast", tõdetakse kaitseministeeriumi põhjendustes.

Kaitseminister ütles, et tal on hea meel vabariigi aastapäeva eel tõsta esile tublisid mehi ja naisi, kes on aidanud luua tugevat ja kaitstud riiki. "Autasu saajate hulgas on nii diplomaate ja riigiametnikke kui ka õpetajaid, ettevõtjaid, sportlasi ning muusikuid. Neid kõiki saab iseloomustada ühtemoodi – nad on andnud märkimisväärse panuse Eesti riigi ja selle kaitse heaks," ütles kaitseminister Tsahkna.

 

Prindi lehekülg

Värskendatud 6.02.2017


© Soome suursaatkond, Tallinn | Kontaktandmed