Otse sisuni
Soome välisministeerium

Soome 100 suurkontsert toob kokku Soome ja Eesti tähed - Soome suursaatkond, Tallinn : Aktuaalset

SOOME SUURSAATKOND, Tallinn

Kohtu 4
15180 Tallinn, Estonia
Tel. +372-6103 200
E-post: sanomat.tal@formin.fi
Eesti | Suomi | English | Svenska | facebook | 
Normaalne fontSuurem font
 
Uudised, 5.04.2017

Soome 100 suurkontsert toob kokku Soome ja Eesti tähed

Soome 100. juubeli programmi peasündmus Eestis toimub 10. juunil kl 18 Tallinnas Vabaduse väljakul. Suurkontserdi ajal astub lavale esinduslik valik Soome ja Eesti muusikuid, kes esitavad kolme tunni jooksul erinevate aastakümnete hitte.

Soome 100 kontsert on esimene kord, kui laval esineb üheskoos nii palju Soome ja Eesti muusikuid – mitte ainult samal kontserdil, vaid nad ka laulavad koos.

Suomi100 kasvot
Kontserdi produtsent Anna Laine Soome Instituudist lubab kõigile toredaid üllatusi: “Toome esile seda koostööd, mida Eesti ja Soome muusikud juba kaua on teinud, kuid nii mõnedki legendaarsed hitid on meie kontserdil esindatud üllatava esineja poolt või ootamatu nurga alt.”

Teiste seas toob kontsert kokku Soome ja Eesti popmuusika legendid Tõnis Mägi ja Vesa-Matti Loiri. Eesti publikule on armastatud näitleja, koomik ja muusik Vesa-Matti Loiri tuntud juba 1970.-80. aastate Soome TVst. Kui hästi eestlased teda tegelikult tunnevad, tuli Loirile endalegi üllatusena, kui ta 2010. aastal PÖFFil elutööpreemia sai: “Olin liigutatud, nähes inimeste reaktsioone. Mind peatati tänaval, inimesed olid sõbralikud, tänasid ja õnnitlesid.” Tõnis Mägi sõnul ootab ta kohtumist ja ühisesinemist tuntud Soome artistiga suure elevusega.

Kõik kontserdi tippartistid esitavad versioone üksteise lauludest ning laulavad ka koos. Lisaks esinevad kontserdil veel Eesti muusikud Chalice, Iiris, Mari Kalkun, Lenna, Jaan Pehk, Jüri Pootsmann, Stig Rästa ja Villu Tamme ning Petri Laaksonen, Paleface, Ronya, Scandinavian Music Group, Tuomo ja Ailu Valle Soomest.

Lenna
Juubelikontserdil lavale astub ka Lenna, kes on varem maininud, et tema unistuseks oleks esineda koos Scandinavian Music Groupiga.

Soome 100 kontsert toob lavale mitte ainult tuntud muusikud, vaid ka tuntud laulud. Programmi on valitud ühiseid lemmikuid, aga ka uusi hitte. Kontserdi produtsent Anna Laine Soome Instituudist lubab kõigile toredaid üllatusi: “Toome esile seda koostööd, mida Eesti ja Soome muusikud juba kaua on teinud, kuid nii mõnedki legendaarsed hitid on meie kontserdil esindatud üllatava esineja poolt või ootamatu nurga alt.”

Soome Instituudi juhataja Anu Laitila: “Kontsert on toonud kokku ühist asja korraldama ka väga paljud Soome ja Eesti firmad. Ootame Soome 100 päevast meeldejäävat sõpruse pidu.”

Kontserdist teevad otseülekande nii ETV kui ka Soome Yle Areena.

Tallinna linn kingib Soome juubeliaasta puhul 9.-10. juunil kõigile soomlastele võimaluse kasutada linna ühistransporti tasuta.

10. juuni on suur Soome päev Tallinnas

 • Kell 15 esinevad Vabaduse väljaku kõrval Jaani kirikus noorte Eesti ja Soome muusikute kammeransamblid.
 • Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossi tallihoones avatakse samal päeval näitus “100 Soome asja”, mis jääb avatuks 20. augustini. www.100objects.fi
 • Tallinna Tänavatoidufestivalil saab maitsta põnevat soome toitu ja Tadaa! festivalil esinevad Soome artistid. Festivalid toimuvad Telliskivi loomelinnakus 10.-11. juunil 2017.
  tallinnstreetfoodfest.ee
  tadaafestival.org
 • Samal päeval peavad Eesti ja Soome jalgpallimeeskonnad vähemalt 100 jalgpallimatši mitmel pool Eestis ja Soomes. www.100games.eu

Soome 100 kontsert 10. juunil kell 18
Tallinnas Vabaduse väljakul

 • Facebook: bit.ly/soome100kontsert
 • Soome 100 Eestis: www.soome100.ee
 • Loe lisaks - muusikaajakirjanikud meenutavad Eesti-Soome muusikasuhteid.
  Erik Morna: bit.ly/misseeon
  Harri Rinne: bit.ly/soomerock

Kontakt:

EVA TOOME
kommunikatsioonijuht, Soome Instituut
+372 63 13 952, +372 55 11 669
eva.toome@finst.ee
www.finst.ee

Prindi lehekülg

Värskendatud 9.05.2017


© Soome suursaatkond, Tallinn | Kontaktandmed