Otse sisuni
Soome välisministeerium

Soome majandusminister Mika Lintilä: biomajandus on uus megatrend - Soome suursaatkond, Tallinn : Aktuaalset

SOOME SUURSAATKOND, Tallinn

Kohtu 4
15180 Tallinn, Estonia
Tel. +372-6103 200
E-post: sanomat.tal@formin.fi
Eesti | Suomi | English | Svenska | facebook | 
Normaalne fontSuurem font
 
Uudised, 12.05.2017

Soome majandusminister Mika Lintilä: biomajandus on uus megatrend

Bio- ja taaskasutusmajandus on tuleviku megatrendid. Nende koosmõjul suudame vastu seista nii ilmastikumuutustele kui ka loodusvarade vähenemise väljakutsetele, tõdes Soome majandusminister Mika Lintilä 12. mail oma Eesti visiidil peetud kõnes.

 - Heaolu ja konkurentsivõime põhinevad tulevikus üha enam biomajanduslikel lahendustel, mis toetavad majanduskasvu, loovad uusi töökohti ja kindlustavad looduslike ökosüsteemide kestvuse, rõhutas Lintilä.

Elinkeinoministeri Mika Lintilä puhui tänään biotaloutta käsittelevässä keskustelutilaisuudessa.
Soome majandusminister Mika Lintilä osales 12. mail Soome suursaatkonnas biomajandusteemalises ümarlauas.

Minister kõneles Soome suursaatkonnas toimunud biomajanduse ümarlauas, milles osalesid Eesti majanduselu, ministeeriumite ja teadlaste esindajad.

 - Usun, et võime Eestiga koostöös olla biomajanduse eelkäijad ning inspireerida teisi riike. Nii Euroopa Liidu liikmesmaid kui maailmas laiemaltki. Biomajandus on oluline teel süsinikneutraalse ühiskonna poole. Äsjases soomlaste tehtud uuringus tõdeti, et «Future is glocal». Lahendamist vajavad väljakutsed ja kasutatavad tehnoloogiad on globaalsed, aga kasutatavad maavarad ja tegevus on kohalikud, lisas Lintilä.

Elinkeinoministeri Mika Lintilä puhui tänään biotaloutta käsittelevässä keskustelutilaisuudessa.
Bio- ja taaskasutusmajandus on tuleviku megatrendid, rõhutas Lintilä.

Soome riigil on ambitsioonikas kliimaplaan – jõuda 2050. aastaks süsinikneutraalse ühiskonnani. Bio- ja taaskasutusmajandus on üks Soome praeguse valitsuse rõhuasetustest. Biomajandus tähendab majandust, mis kasutab kestlikult uuenevaid loodusvarasid biotoodete, -toiduainete, -energia ja -teenuste tootmiseks.

Elinkeinoministeri Mika Lintilä tapasi suomalais-eestiläisen kauppakamarin FECC:n edustajia suurlähetystössä.
Majandusminister koos Soome-Eesti kaubanduskoja esindajatega saatkonnas.

 - Soome on olnud Eesti jaoks biomajanduses positiivne eeskuju, nentis Eesti põllumajandusministeeriumi asekantsler Marko Gorban.

Lintilä kohtus Tallinna viisiidi käigus ka Eesti majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni ja riigihalduse minister Mihhail Korbiga ning Soome-Eesti kaubanduskoja esindajatega.

Prindi lehekülg

Värskendatud 12.05.2017


© Soome suursaatkond, Tallinn | Kontaktandmed