Otse sisuni
Soome välisministeerium

100 päeva sajani - Soome suursaatkonna hoovis lauldakse ja süüakse koos - Soome suursaatkond, Tallinn : Aktuaalset : Uudised

SOOME SUURSAATKOND, Tallinn

Kohtu 4
15180 Tallinn, Estonia
Tel. +372-6103 200
E-post: sanomat.tal@formin.fi
Eesti | Suomi | English | Svenska | facebook | 
Normaalne fontSuurem font
 
Uudised, 22.08.2017

100 päeva sajani  - Soome suursaatkonna hoovis lauldakse ja süüakse koos

Laupäeval 26.08. Soome saatkonnas, Kohtu 4,  kell 16:30 algab ühispiknik ja kell 18:30 ühislaulmine.

Augustikuu viimasel laupäeval kõlavad Soome suursaatkonna sisehoovis ühislaulud soome ja eesti keeles. Laupäeval on täpselt 100 päeva sajani ehk Soome 100. aastapäevani. Rahvapidu peetakse sel nädalavahetusel mitmel pool Soomes ja välismaal. Tallinnas lauldakse mõlemas riigis tuntud laule Politsei- ja piirivalveameti (PPA) orkestri saatel.

FOTO: PPA orkester
PPA orkester
Soome100 rahvapeol esineb Politsei- ja piirivalveameti puhkpilliorkester.

Ühislaulmisel kõlavad laulud varsti ilmuvast ”100 laulu”-ühislaulikust, mis on valminud Soome ja Eesti 100. juubeliaastate auks. Laulud on rännanud, nagu inimesedki, üle Soomelahe. Lauludega on seotud mitmeid mälestusi ja lugusid. Nendest räägib laulmise käigus lauliku koostaja Mikko Savikko.

PPA orkester on laupäeval kohal oma täies hiilguses. Ühislaulud kõlavad ja orkester mängib vaheldumisi. Lood varieeruvad Sibeliusest Georg Otsani ja Hulkuri valssist lastelauluni Miki merehädas. PPA on saanud osa nootidest Helsingi Politsei puhkpilliorkestri käest, ehk võime õigustatult öelda, et muusika liigub ka nüüd konkreetselt nootide kujul üle Soomelahe.

Soome ja Eesti laulud Viru Folgil.
Soome ja Eesti laule harjutati Viru Folgil Käsmus.

Enne ühislaulmist toimub saatkonna hoovis üritus ”Finnish your dinner” ehk suur ühispiknik. Iga osaleja toob peolauda oma toidu ja joogi nagu piknikul kombeks. Peolaua istekohti on piiratud koguses ning seetõttu üritusele tuli eelnevalt registreeruda. Peolaua kõik 120 kohta broneeriti vähem kui kolme tunniga. Ühissöömisi korraldatakse samal ajal mitmes kohas Soomes ning välismaal – alates Kuala Lumpurist kuni Buenos Aireseni. ”Finnish your dinner”-üritused on osa Soome100 juubeliprogrammist.

Ühislaulmisele on aga kõik huvilised teretulnud, ka need, kellele ei jätkunud kohta peolauas. Kohale tasub tulla varakult, sest PPA orkester hakkab ”soojendama” publikut soome puhkpillimuusikaga juba enne ühislaulmise ametlikku algust.

KAVA:

Kell 16:30-18:30 Finnish Your Dinner

Kell 18:30-20:30 Soome-Eesti ühislaulmine kl 18.30–20.00.
- PPA  orkester alustab juba kell 18.00 enne ürituse ametlikku algust

NB! Meedia on teretulnud üritust jäädvustama!

Lisainfo:

Prindi lehekülg

Värskendatud 22.08.2017


© Soome suursaatkond, Tallinn | Kontaktandmed