Otse sisuni
Soome välisministeerium

Soome saunatab Eestis - Soome suursaatkond, Tallinn : Aktuaalset

SOOME SUURSAATKOND, Tallinn

Kohtu 4
15180 Tallinn, Estonia
Tel. +372-6103 200
E-post: sanomat.tal@formin.fi
Eesti | Suomi | English | Svenska | facebook | 
Normaalne fontSuurem font
 
Uudised, 18.09.2017

Soome saunatab Eestis

Soome 100 juubeliaasta puhul stardib Eestis saunatuur: soomlased kutsuvad eestlasi leili viskama ja saunamõnusid nautima üle Eesti paiknevates saunades.

Saunatuur algab neljapäeval, 21. septembril Eesti vanimast pidevalt tegutsevast – Kadrina külasaunast. Leili tuleb viskama ka Soome Rahvusvahelise Saunaorganisatsiooni (International Sauna Association) president Risto Elomaa, kelles muuhulgas räägib ka silmaringi avardavat juttu Soome ja Eesti saunakultuuride sarnasusest ja erinevusest. Temaga räägib Kadrina Saunaklubi liige ja sauna-aabitsa autor Rein Sikk. Tuuri teisel päeval, reedel, 22. septembril viskame leili juba Narva-Jõesuus, Meresuu SPA eheda puukerisega saunas.

Sauna, foto: Visit Finland
Esimesed saunatuuri saund köetakse Kadrinas 21.09 kl 18 ning Narva-Jõesuu Meresuu SPAs 22.09 kl 18. Kõik huvilised on teretulnud!


Saun on Soome ja Eesti puhtaim pärand ning ülemaailmselt tuntud bränd. Enne pidupäevi ja suurt püha oleme me ju alati saunas käinud. Nii teeme ka nüüd ja üheskoos – tähistades 100. sünnipäeva saunas, meie iidsete juurte juures.

Oktoobris paneme kütte nii Kekkoneni sauna Käärikul kui ka UNESCO vaimse maailmapärandi nimekirja kuuluv Mooska suitsusauna Haanjamaal. 

Saunatuur lõpeb novembri lõpus Tallinnas, kus Pimedade Ööde Filmifestivali (PÖFF) raames saab otse Tallinna südalinnas mobillses saunas nii kinoelamuse eel kui järel ka saunamõnusid nautida.

Sauna on kutsutud kõik kohalikud soomlased, Soome sõbrad ja kõik eestlased, kel saunasoov. Saunatuuril ei pea eraldi registreeruma, tulge lihtsalt kohale. Saunatame koos segasaunas, kaasa võtke rätikud ja soovikorral ujumisriided.

Head leili!

KAVA:
September 
N 21.09 Kadrina külasaun ja saunaklubi 
R 22.09. Narva-Jõesuu, puuküttega saun Meresuu SPAs koos saunameistriga 

Oktoober 
N 19.10. Kääriku Kekkoneni saun
R 20.10. Mooska suitsusaun koos perenaine Eda Veerojaga 

November 
24.-26.11. Mobiilsed saunad keset Tallinna linna PÖFFi ajal

Kontakt:
Hannele Valkeeniemi, pressinõunik, Soome saatkond, hannele.valkeeniemi@formin.fi

LOE LISAKS:

Prindi lehekülg

Värskendatud 18.09.2017


© Soome suursaatkond, Tallinn | Kontaktandmed