Otse sisuni
Soome välisministeerium

Soome-Eesti Kultuurifondile suur toetus mõlemalt riigilt - Soome suursaatkond, Tallinn : Aktuaalset

SOOME SUURSAATKOND, Tallinn

Kohtu 4
15180 Tallinn, Estonia
Tel. +372-6103 200
E-post: sanomat.tal@formin.fi
Eesti | Suomi | English | Svenska | facebook | 
Normaalne fontSuurem font
 
Uudised, 16.11.2017

Soome-Eesti Kultuurifondile suur toetus mõlemalt riigilt

Nii Soome kui Eesti riik panustavad märkimisväärselt riikide vahelisse kultuurifondi. Eesti valitsus otsustas eraldada 700 000 eurot, Soome valitsus omalt poolt kuus miljonit eurot. Toetus on proportsionaalne riikide sisemajanduse kogutoodanguga.

Suomen ja Viron kulttuurisäätiö, Suomen ja Viron kulttuurisäätiö
Soome-Eesti Kultuurifond annab välja oma esimese stipendiumi riikidevahelise vaimse koostöö konventsiooni 80. aastapäeval Helsingis.

Soome-Eesti Kultuurifondi eesmärk on toetada riikidevahelist koostööd nii eraisikute kui organisatsioonide tasandil kultuuri, loomemajanduse ja koolituse vallas.

Soome ja Eesti kultuurisuhted on olnud nii ajalooliselt kui ka täna päeval aktiivsed. Soome ja Eesti vahel pole sellest hoolimata olnud enne aastat 2015 kunsti ja kultuuri edendavat sihtasutust nagu on olnud näiteks Soome ja teiste Põhjamaade vahel.

-Eesti ja Soome head suhted põhinevad ajaloolistele sidemetele. Üle Soome lahe tehakse 9 miljonit reisi aastas, mis näitab kui läbipõimunud meie elud on. Nii Eesti kui Soome tähistavad oma 100. sünnipäeva ja on märgiline, et just nüüd on nii Eesti kui Soome valitsused otsustanud panustada kultuurifondi, mille eesmärk on lähendada meie rahvaid veelgi, ütles peaminister Jüri Ratas.

- Tegevuse toetamine ja selle kaudu kultuuride arendamine on suurepärane viis tähistada nii Soome kui Eesti riigi 100. juubelit, tõdeb Soome kultuuriminister Sampo Terho.

Tänavu tähistatakse ka Soome ja Eesti vaimse koostöö konventsiooni 80. aastapäeva. Kultuurifondi esimene sümboolne 15 000 euro suurune stipendium antaksegi välja 1. detsembril Helsingis konventsiooni tähistamise pidulikul sündmusel. Eestis konventsiooni aastapäeva tähistatakse 24. novembril Estonia teatris.

Kultuurifond asutati 10. detsembril 2015. aastal eraalgatusliku initsiatiivina. Fondi ligikaudu 150 000 euro suursusse algkapitali on panustanud üle 20 eraisiku nii Eestist kui ka Soomest ning mitmed organisatsioonid. Teiste hulgas ka Tallinna ja Helsinki linnavalitsused, ülikoolid, eraettevõtted.

LOE LISAKS:

Prindi lehekülg

Värskendatud 16.11.2017


© Soome suursaatkond, Tallinn | Kontaktandmed