Otse sisuni
Soome välisministeerium

Rahvusvahelise soolise võrdõiguslikkuse auhinna saaja liidukantsler Angela Merkel suunab auhinnaraha naiste ja tüdrukute vastu suunatud vägivalla vastasesse töösse - Soome suursaatkond, Tallinn : Aktuaalset : Uudised

SOOME SUURSAATKOND, Tallinn

Kohtu 4
15180 Tallinn, Estonia
Tel. +372-6103 200
E-post: sanomat.tal@formin.fi
Eesti | Suomi | English | Svenska | facebook | 
Normaalne fontSuurem font
 
Uudised, 8.03.2018

Rahvusvahelise soolise võrdõiguslikkuse auhinna saaja liidukantsler Angela Merkel suunab auhinnaraha naiste ja tüdrukute vastu suunatud vägivalla vastasesse töösse

Naiste ja tüdrukute vastu suunatud vägivald tõusis peateemaks Soome valitsuse poolt asutatud rahvusvahelise võrdõiguslikkuse auhinna pidulikul üleandmisüritusel Tamperes 6.märtsil. Detsembris avaldatud auhinna võtja liidukantsler Angela Merkel suunab 150 000 eurose auhinnaraha Nigeeria naiste ja tüdrukute õiguste eest seisvale mittetulundusühingule. Ühing plaanib selle rahaga luua turvakodu.

IGEP
Mariama Moussa võttis auhinna vastu Tamperes 6. märtsil.

"Me ei pea aksepteerima seda, et naistest saavad vägivalla ohvrid vaid seetõttu, et nad on naised" - rõhutab Merkel oma videotervituses ja nimetab ühingut lootusekiireks.

"See rahvusvaheline auhind suunab tähelepanu vajadusele edendada võrdõiguslikkust maailma eri paigus" - rõhutab ühenduse UN Women Executive juht Phumzile Mlambo-Ngcuka oma videotervituses naiste ja tüdrukute vastu suunatud vägivalla vastase töö tähtsust. "Liidukantsler Merkel on tõstnud esile ühe meie aja kõige levinuma, püsivama ning hävitavama inimõigusrikkumiste seast" - jätkab ta.

Auhinnaraha vastu võtnud SOS Femmes et Enfants Victimes de Violance Familiale (SOS perevägivalla nais- ja lapsohvrid) ühenduse asutaja, rahvusvaheliselt tunnustatud tüdrukute ja naiste õiguste kaitsja Mariama Moussa võttis auhinna tänulikult vastu.

Ta ütles, et see auhind võimaldab teha teoks ühenduse pikaajalise unistuse. Ühendus plaanib asutada turvakodu, kus soolise vägivalla ohvriks langenud naised ja lapsed leiavad turvalist majutust ja kus nendele saab pakkuda vaimset ja füüsilist abi.

Soome peaminister Juha Sipilä andis esimest korda jagatud auhinna üle liidukantsleri esindajale, Saksa suursaadikule Detlef Lingemannile. Peaminister võõrustas auhinna üleandmisel külalisi koos Tampere linnavolikogu esimehe Anna-Kaisa Ikoneniga.

"Auhinna eesmärgiks on tugevdada võrdsust üle kogu maailma" - ütles Sipilä oma peokõnes ja jätkas: "Sooline võrdõiguslikkus on üks Soome ühiskonna põhiväärtusi".

Lisaks auhinnatseremooniale toimus ka paneeldiskussioon, kus süveneti naiste vastu suunatud vägivalla probleemidesse rahvusvaheliselt tunnustatud asjatundjate eestvedamisel.

"Naise õigused on inimõigused. Igal naisel ja tüdrukul on siin maailmas õigus elada ilma vägivalla ja vägivalla hirmuta" - ütles paneeldiskussiooni avanud soolise võrdõiguslikkuse eest vastutav minister Annika Saarikko ning jätkas "Luban viia meie tänase ürituse sõnumi edasi ÜRO-sse, kus osalen naiste positsiooni käsitleva toimkonna koosolekul järgmisel nädalal."

Lisainfo: erinõunik (EL asjad) Riikka Pakarinen, tel. +358 40 580 0833, rahvusvaheliste asjade nõunik Jorma Korhonen, tel. +358 295 160 410, Soome Riigikantselei kommunikatsioonijuht Päivi Anttikoski, tel. +358 40 536 4821.

Rahvusvaheline võrdõiguslikkuse auhind - International Gender Equality Prize

Soome valitsus asutas rahvusvahelise võrdõiguslikkuse auhinna Soome saja-aastase iseseisvuse auks aastal 2017. Auhinna esimese saaja, Saksamaa liidukantsler Angela Merkeli nimi sai teatavaks 14.detsembril Brüsselis. Auhinna juurde kuulub 150 000 eurone auhinnaraha, mida auhinna saaja ei saa endale, vaid mille ta suunab tüdrukute ja naiste positsiooni kindlustavasse sihtkohta. Auhinna saaja valitakse igal teisel aastal.

Prindi lehekülg

Värskendatud 9.03.2018


© Soome suursaatkond, Tallinn | Kontaktandmed