Otse sisuni
Soome välisministeerium

Eesti-Soome kultuurifondi teine stipendium disainitöögrupile - Soome suursaatkond, Tallinn : Aktuaalset : Uudised

SOOME SUURSAATKOND, Tallinn

Kohtu 4
15180 Tallinn, Estonia
Tel. +372-6103 200
E-post: sanomat.tal@formin.fi
Eesti | Suomi | English | Svenska | facebook | 
Normaalne fontSuurem font
 
Uudised, 21.03.2018

Eesti-Soome kultuurifondi teine stipendium  disainitöögrupile

Eesti-Soome kultuurifondi järjestuses teine stipendium anti Tallinnas 21. märtsil üle disainitöörühmale Nordic Design Society. Tegemist on Soome-Eesti-disainiprojektiga, kus kujundatakse uut põhjala kultuuri identiteeti.  15 000 euri suuruse stipendiumi võtsid vastu Katrin Koit ja Eeva Sivula. Stipendiumi andis üle Eesti kultuuriminister Indrek Saar.

Koit ja Sivula
Katrin Koit ja Eeva Sivula disainiprojektist Nordic Design Society võtsid vastu Eesti-Soome kultuurifondi stipendiumi Teaduste Akadeemias kolmapäeval, 21 . märtsil.

- Nordic Design Society viib hästi ellu fondi eesmärki toetada projekte, mis on suunatud meie riikidest väljaspoole, selgitas fondi tegevjuht Jaana Vasama. Põhjala identiteeti tutvustavaid tooteid püütakse saada mh Prantsusmaa turule. Esimene kollektsioon antakse välja sel kevadel.

Idee Eesti-Soome kultuurifondist pärineb aastal 2008 tehtud endise Soome suursaadiku Jaakko Blombergi ja Põhjamaade Investeerimispanga asepesident Gunnar Okki koostatud raportist Eesti ja Soome koostöövõimalustest.

- Meie riikide vahelised suhted on ilmselt paremad kui kunagi varem. Milleks meil siis sellist fondi vaja läheb? Üheks põhjuseks on nooremate põlvkondade vahelise suhtlemise vähenemine. Koostöös meil on võimalik toetada kultuuri nii, et seda saab ka eksportida välismaale, tõdeb Gunnar Okk.

Stipendiumi üle andmine
Soome-Eesti kultuurifondi teise stipendiumi andis üle kultuuriminister Indrek Saar. Fondi esimees on Jaakko Blomberg (2.vasakult) ja tegevjuht Jaana Vasama (2. paremalt). Stipendiumi võtavad vastu Nordic Design Society esindajad Katrin Koit ja Eeva Sivula.

Kultuuriminister Indrek Saarel oli hea meel, et just ettevõtted algatasid fondi loomise. Eelmisel aastal mõlemad riigid kinkisid üksteisele 100. aastapäeva puhul märkimisväärse toetuse: Soome riik andis kuus miljonit ja Eesti eraldas fondi jaoks 700 000 eurot.

Kultuurifondi esimene stipendium anti üle eelmise aasta detsembris Helsingis. Stipendiumi sai teater No99 ja Jalostamo-kollektiivi ühine projekt Rännurahvas.

Lisainfot:

Jaana Vasama, Eesti-Soome kultuurifondi tegevjuht, + 358 50 560 6328, jaana.vasama@tuglas.fi

Prindi lehekülg

Värskendatud 21.03.2018


© Soome suursaatkond, Tallinn | Kontaktandmed