Otse sisuni
Soome välisministeerium

Soome Kaitseväe 100. juubeliaasta peo aukülalisteks Soomepoisid - Soome suursaatkond, Tallinn : Aktuaalset

SOOME SUURSAATKOND, Tallinn

Kohtu 4
15180 Tallinn, Estonia
Tel. +372-6103 200
E-post: sanomat.tal@formin.fi
Eesti | Suomi | English | Svenska | facebook | 
Normaalne fontSuurem font
 
Uudised, 6.06.2018

Soome Kaitseväe 100. juubeliaasta peo aukülalisteks Soomepoisid

Soome Kaitseväe 100. juubeliaasta tähistamine tipnes 4. juunil pärgade asetamisega Soomepoiste mälestussamba juures Metsakalmistul. Suursaadik Kirsti Narinen sai sõjalise teenetemärgi nii Soome kui Eesti Kaitseväe käest. Üheks osaks juubeliaasta tähistamist oli ka filmi ”Tundmatu sõdur” uue versiooni esilinastus Tallinnas 5. juunil.

Suomenpojat
Soomepoisid Artur Roopalu, Jaanus Jahilo, Lembit Kaselaan, Manivald Sahkai ja Valdeko Raig mälestusmärgi juures.

Soome Kaitseväe 100. juubeliaasta tipnes kaitseväe lipupäevaga 4. juunil. Eestis seda tähistati pärgade asetamise tseremooniaga Soomepoiste mälestusmärgil Metsakalmistul ning Soomepoiste ja leskede pidulikul lõunal Soome saatkonnas. Hiljem samal päeval toimus saatkonnas lipupäeva pidulik vastuvõtt.

Suursaadik Kirsti Narinen sai sama päeva alguses Eesti Kaitseväe juhataja, kindral Riho Terrase käest  Kaitseväe teenetemärgi kaitsealaste teenete eest. Eelmisel nädalal Soome Kaitseväe juhataja Jarmo Lindberg andis talle üle sõjateenete medali. Kirsti Narinen on siiamaani ka ainus, kes on läbinud nii Eesti kui Soome riigikaitsekursused.

Kunniavartio
Auvahtkond mälestusmärgi juures.

Ühe osana Kaitseväe 100. juubeliaasta tähistamist toimus filmi Tundmatu sõdur uue versiooni esilinastus Tallinnas ning film tuli ümber Eesti kinolevisse.

seppeleenlasku
Suursaadik Kirsti Narinen ja kaitseatashee Antti Hauvala asetasid pärja.

Riigikaitses on igaühel oma koht

Soome Kaitseväe juubeliaasta teemaks on ”Riigikaitses on igaühel oma koht”.  Soome Kaitseväe juhataja kindral Jarmo Lindbergi tervitus juubeliaasta puhul:

Soome kaitsevägi saab tänavu 100-aastaseks. Tähistame seda aastapäeva üle 120 üritusega üle kogu Soome. Kaitseväel on olnud oluline roll Soome iseseisvuse hoidmisel ja kodanike elu turvalisuse tagamisel läbi ajaloo, nii rahu kui ka sõja ajal.

Riigikaitses on igaühel oma koht. Soome kaitsmise alus on olude ja vajaduste järgi loodud n-ö Soome mudel. Selle nurgakivid on ajateenistus, usutav kaitse kogu riigis ja sõjalistesse liitudesse mittekuulumine. Taustaks on kodanike kindel riigikaitsetahe. Kaitsevõime koosneb nii maa- ja mereväe ning õhujõudude võimekusest kui ka nende koostöövõimest. Kaitsevõime toimib iga päev ja iga hetk.

Soome parlamendi poolt 2017. aasta suvel heaks kiidetud valitsuse riigikaitseraport annab Soome riigikaitse arengu suunised järgmiseks kümnendiks. Prioriteedid hõlmavad vägede valmisolekut, väljaõpet, väeliikide kasutusest loobutud võimete asendamist, luuret, küberkaitset ja kaugtule suurendatud võimet. Raporti suuniste rakendamine tagab Soome kaitsevõime ka tulevikus.

Suomen-poikien muistomerkki.
Soomepoiste mälestusmärk.
Prindi lehekülg

Värskendatud 6.06.2018


© Soome suursaatkond, Tallinn | Kontaktandmed