Otse sisuni
Soome välisministeerium

Saatkonnas on tore töötada! - Soome suursaatkond, Tallinn : Aktuaalset : Uudised

SOOME SUURSAATKOND, Tallinn

Kohtu 4
15180 Tallinn, Estonia
Tel. +372-6103 200
E-post: sanomat.tal@formin.fi
Eesti | Suomi | English | Svenska | facebook | 
Normaalne fontSuurem font
 
Uudised, 6.06.2018

Saatkonnas on tore töötada!

Saatkonnas käis ühepäevasel praktikal nn. töövari. Tallinna Soome kooli 7. klassi Karolin Kurvits tutvus saatkonna igapäevatööga ning intervjueeris kolme töötajat meie kollektiivist: assistent Juliat, autojuhina töötavat Argot ning saatkonna ministernõunik Hannut. Karolin tegi intervjuud soome ja eesti keeles.

Assistent Julia: "Saatkonnatöös meeldivad väljakutsed ja tore kollektiiv"

Julia
Julia Zakreuskaja

Julia Zakreuskaja on Soome suursaatkonnas töötanud juba 14 aastat, praegu ta töötab saatkonna assistendina. Julia alustas saatkonnas viisaosakonnas ning töötas ka vastuvõtus. Keeleoskus on väga oluline asi, konsulaati tööle ta saigi algselt just oma vene keele oskuse tõttu. Julia on ka lõpetanud Tallinna Ülikooli soome filoloogia eriala.

Zakreuskajal on palju tööülesandeid, mida ta täidab igapäevaselt saatkonnas. Suurema osa ajast naine tegeleb suursaadiku kalendri planeerimisega.  Tema tööks on ka tegeleda diplomaatide dokumentidega ja nendega kaasnevate taotlustega. Töö juures meeldib Juliale eriti just töökaaslased, kelle seltsis on tore ja mõnus töötada. Lisaks meeldivad Juliale töös ette tulevad igasugused huvitavad väljakutsed seoses erinevate ürituste ettevalmistamisega.

Autojuht Argo: ”Naudin põnevust, mis tekib majas enne suuri üritusi”

Argo
Argo Kruusimaa.

Argo Kruusimaa on saatkonna üks värskemaid töötajaid, ta tuli saatkonda tööle aasta tagasi Läti saatkonnast. Hoolimata sellest, et Argo ametlik tiitel on autojuht, on tal saatkonnas väga palju erinevaid ülesandeid maja haldamisega. Töögraafik käib tal põhiliselt suursaadiku kalendri järgi aga aeg-ajalt tekib ka pakilisi sõite või muid asju ajamisi. Kruusimaa räägib,soome, vene, eesti ja inglise keelt. Tema sõnul saab ta tööl soome keelega, mille oskust ta ka töö kõrvalt täiendab, enamasti hakkama. Kõige põnevamad ajad on Kruusimaa sõnul enne suuri pidusid või muid üritusi. Ka siis aitab ta teisi ja mõnikord on tal isegi naljakas kõrvalt jälgida saatkonnas toimuvat suminat ja elevust. Argo arvates just hea seltskond teeb töö saatkonnas toredaks.

Ministrinõunik Hannu: ”Iga päev on erinev ja huvitav ning Eesti mulle väga meeldib”

Hannu
Hannu Heinonen.

Hannu Heinonen on saatkonna nn number kaks ametnik ehk suursaadiku asendaja. Seega esindab ta Soomet mitmetel erinevatel üritustel ja peab kõnesid. Hannu alustas oma tööd ministrinõunikuna saatkonnas alles mõned kuud tagasi. Diplomaatide töö on mitmekülgne, Hannu on enne Tallinna tulekut töötanud mh Poolas, Lätis ja Belgias. Soome ministrid käivad Eestis tihti visiitidel, Hannu tegeleb nende programmidega. Lisaks ta raporteerib Soome välisministeeriumi näiteks Eesti poliitilise olukorra kohta ning energia- ja transpordiga seotud asjadest. Kõige rohkem Hannule meeldib töö mitmekülgsus, ükski päev pole samasugune.  Eestis talle ka väga meeldib elada ja töötada. Heinosega Eestisse kolis ka väike koer Faro, kes on juba nimetatud oma peremehe järgi koeranõunikuks ning talle  meeldib hoopis jälgida vanalinnas toimuvat akna juurest.

Intervjuud tegi Karolin Kurvits

Karolin Kurvits
Karolin Kurvits jäi ka ise pildile, aitäh Karolin, et käisid meie juures!
Prindi lehekülg

Värskendatud 7.06.2018


© Soome suursaatkond, Tallinn | Kontaktandmed