Otse sisuni
Soome välisministeerium

Lahkuvad suursaadikud tahavad parandada Ida-Virumaa noorte ohutust - Soome suursaatkond, Tallinn : Aktuaalset : Uudised

SOOME SUURSAATKOND, Tallinn

Kohtu 4
15180 Tallinn, Estonia
Tel. +372-6103 200
E-post: sanomat.tal@formin.fi
Eesti | Suomi | English | Svenska | facebook | 
Normaalne fontSuurem font
 
Uudised, 20.06.2018

Lahkuvad suursaadikud tahavad parandada Ida-Virumaa noorte ohutust

Sel suvel lõpeb Rootsi suursaadik Anders Ljunggrenil, Soome suursaadik Kirsti Narinenil ning Norra suursaadik Dagfinn Sørlil oma ametiaeg Eestis. Enne oma lahkumist on saadikud rajanud fondi toetamaks projekti "Ida-Virumaa Päästenoored". Fondi tegevust saab toetada augusti lõpuni.

Foto: www.norden.org
Põhjamaad, foto: www.norden.org
Põhjamaad tähistavad oma rahvuspühi ühiselt Tallinnas 20. juunil.

Enne oma lahkumist Eestist on suursaadikud rajanud koostöös Integratsioonifondi ja Päästeametiga erirahastu, mille eesmärgiks on toetada Päästeameti noorsootööd Ida-Virumaal.  Fondi saab annetada kuni augusti lõpuni.

Fondi kogutud tulu suunatakse projekti ”Ida-Virumaa Päästenoored”, mille abil loob Päästeamet mitmekeelseid noorte päästeringe, korraldab kogunemisi ning  pääste- ja ohutuskoolitusi, et parandada erikeelsete noorte suhtlemist. Projekti sihtgruppideks on madala sissetulekuga perekonnad. Eesmärgiks on kaasata ühistegevusse kogu perekond noortest vanavanemateni ning selleks korraldatakse peredele suunatud ohutuspäevi.

”Tahtsime veel enne oma lahkumist teha midagi Eesti heaks, tänuks siin veedetud aastate eest. Nii sündiski idee fondi rajamiseks”, selgitab lahkuvate saadikute nimel Soome suursaadik Kirsti Narinen. ”Anders, Dagfinn ja mina soovime, et isiklike kingituste asemel toetaksid külalised seda Ida-Virumaa noortefondi. Toetada saab igaüks, see fond pole seotud ainult selle ühe üritusega, vaid Päästeameti tähtsat tööd Ida-Virumaa noorte ohutuse heaks saab toetada läbi fondi kuni augusti lõpuni”, rõhutab Narinen.

Projekti ”Ida-Virumaa Päästenoored” toetamiseks vajalikud rekvisiidid:
Saaja: Rahandusministeerium
EE382200221020595183 (Swedbank)
EE731010220027689012 (SEB)
Selgitus: rescueyouth
Viitenumber: 3500081128

Prindi lehekülg

Värskendatud 20.06.2018


© Soome suursaatkond, Tallinn | Kontaktandmed