Otse sisuni
Soome välisministeerium

NB! Toiduainete sisseveo piiranguid Soome reisivatele - Soome suursaatkond, Tallinn : Aktuaalset

SOOME SUURSAATKOND, Tallinn

Kohtu 4
15180 Tallinn, Estonia
Tel. +372-6103 200
E-post: sanomat.tal@formin.fi
Eesti | Suomi | English | Svenska | facebook | 
Normaalne fontSuurem font
 
Uudised, 3.10.2018

NB! Toiduainete sisseveo piiranguid Soome reisivatele

Nendes ELi riikides, kus esineb sigade Aafrika katku, on piirangutega piirkondi, kust ei tohi üldjuhul sea- või metssealiha ega neid sisaldavaid tooteid Soome tuua. Sigade Aafrika katku esineb ELis näiteks Eestis, Lätis, Leedus, Poolas, Tšehhis, Ungaris, Rumeenias, Bulgaarias, Belgias ja Itaalias Sardiinia saarel.

www.evira.fi
Elintarvikkeiden tuontirajoituksia Suomeen

Soome toiduohutusamet Evira soovitab, et reisijad ei tooks nendest riikidest sea- või metssealiha ega neid sisaldavaid tooteid Soome. Reisijatel on raske teada ja tõendada, millisest piirkonnast lihatooted pärinevad ja kas müügil olevad tooted vastavad kõigile nõuetele Kõnealuste lihatoodete müük sellises riigis endas võib siiski olla lubatud.

Evira on teinud juhendi, kust leiduvad ka eesti keeles täpsemad andmed toiduainete sisseveo piirangute kohta. Juhendi leiad alt lingist:

Sigade Aafrika katk ähvardab Soomet

Mitmes Soome naaberriigis ja paljudes Euroopa riikides esineb sigade Aafrika katku. Seda taudi on ilmnenud kodu- ja/või metssigadel nt Venemaal, Ukrainas, Valgevenes, Moldovas, Gruusias ja Hiinas ning Euroopa Liidu territooriumil nt Eestis, Lätis, Leedus, Poolas, Tšehhis, Ungaris, Rumeenias, Bulgaarias, Belgias ja Itaalias Sardiinia saarel. Soomes sigade Aafrika katku veel kordagi diagnoositud ei ole. Taud levib tooreste ja ebapiisavalt kuumutatud lihatoodete ja viirusega saastunud kaupade kaudu. Sigade Aafrika katk on kodusigadel, metssigadel ning mini- ja mikrosigadel esinev kergesti nakkav, verejooksu ja palavikuga kulgev surmav haigus, mis ei nakka inimesele. Seda põhjustava viiruse vastu ei ole vaktsiini ega ravi. Taud on suur majanduslik oht Soome seakasvatusele ja lihatööstusele.

LISAINFO:

Prindi lehekülg

Värskendatud 2.11.2018


© Soome suursaatkond, Tallinn | Kontaktandmed