Otse sisuni
Soome välisministeerium

Eestis asutati esimene soome saunaselts - Soome suursaatkond, Tallinn : Aktuaalset : Uudised

SOOME SUURSAATKOND, Tallinn

Kohtu 4
15180 Tallinn, Estonia
Tel. +372-6103 200
E-post: sanomat.tal@formin.fi
Eesti | Suomi | English | Svenska | facebook | 
Normaalne fontSuurem font
 
Uudised, 2.11.2018

Eestis asutati esimene soome saunaselts

Eestis tegutsevad soome sauna sõbrad otsustasid asutada esimese saunaseltsi, mis sai nimeks ”Soome Saunaselts Eestis”. Seltsi eesmärgiks on äratada soomlaste huvi Eesti ja selle saunade vastu ning lisada eestlaste ja soomlaste ühist saunatamist. Seltsi asutamiskoosolekul 1. novembril visati leili Tallinnas Soome suursaatkonna saunas.

Foto: Hannele Valkeeniemi
Soome 100 saunatuur peatus aasta eest Mooska suitsusaunas. Uus saunaselts jätkab soomlaste ja eestlaste ühist saunatamist. Foto: Hannele Valkeeniemi
Soome 100 saunatuur peatus aasta eest Mooska suitsusaunas. Uus saunaselts jätkab soomlaste ja eestlaste ühist saunatamist.

- Idee tekkis Soome 100 juubeliaastal korraldatud saunatuuri ajendil. Seal osalejatest mitmed arvasid, et tahaksid jätkata soomlaste ja eestlaste ühiseid saunatamisretki. On ju saun osa meie ühisest pärandist, üks meie igimuistseim kultuurisild, räägib üks asutajatest, Soome suursaatkonna pressinõunik Hannele Valkeeniemi.

Soome Saunaselts Eestis püüab ka tõsta teadlikkust saunatamise tervisemõjude kohta.  Selts korraldab üritusi ja võtab osa saunateemalisest arutelust.

- Täpset arvu välismaal olevate soome saunaseltside kohta pole teada. Neid on mh Ühendriikides, Jaapanis ja Suurbritannias. Tavaliselt seal, kus on mõni soomlane, on ka saun. Samuti on olemas ametlikke ja mitteametlikke saunaseltse, selgitab Rahvusvahelise Saunaliidu president Risto Elomaa, kes osales ka asutamiskoosolekul.

Foto: Hannele Valkeeniemi
Saun on soomlaste ja eestlaste igimuistsem kultuurisild. Foto: Hannele Valkeeniemi
Saun on soomlaste ja eestlaste igimuistsem kultuurisild.

Võrumaa suitsusaunakombestik kanti UNESCO vaimse pärandi esindusnimekirja aastal 2014. Praegu valmistab Soome ette taotlust, et kanda saunatamine vaimse pärandi esindusnimekirja.

Uude saunaseltsi asutajaliikmetena astusid Mikko Virta, Riitta Kemppainen, Pekko Hokkanen ja Hannele Valkeeniemi. Selts ei ole mõeldud ainult soomlaste jaoks, eestlasi oodatakse ka liikmeteks.

Lisainfot:

Hannele Valkeeniemi, pressinõunik, Soome suursaatkond Tallinnas
+ 3725118548,  hannele.valkeeniemi@formin.fi

Selts Facebookis: https://www.facebook.com/groups/SoomeSaunaseltsEestis/about/

Prindi lehekülg

Värskendatud 10.12.2018


© Soome suursaatkond, Tallinn | Kontaktandmed