Otse sisuni
Soome välisministeerium

Eskola jooksu marsruuti on muudetud: start on Narva raekoja platsilt - Soome suursaatkond, Tallinn : Aktuaalset : Uudised

SOOME SUURSAATKOND, Tallinn

Kohtu 4
15180 Tallinn, Estonia
Tel. +372-6103 200
E-post: sanomat.tal@formin.fi
Eesti | Suomi | English | Svenska | facebook | 
Normaalne fontSuurem font
 
Uudised, 18.01.2019

Eskola jooksu marsruuti on muudetud: start on Narva raekoja platsilt

Eskola jooksu stardipunkti on muudetud raskete ilmaolude sunnil: jooks algab laupäeval 19.01 kell 10:00 Narva raekoja platsilt. Soomlasest kapteni Anto Eskola auks toimuval jooksul läbitakse ajaloolise marsruudi lõpuosa. Marsruudi algusesse, Udria randa ja Narva maanteele ei ole turvaline minna.

Jooks algab laupäeval kell 10:00 Narva raekoja platsist ja marsruut kulgeb mööda jalgrattateed Narva-Jõesuu suunas Riigikülani ning sealt sama teed tagasi.

Eskolan juoksu
Laupäevase Eskola jooksu uus trajektoor.

”Loomulikult on väga kahju, et pole võimalik läbida kogu sama ajaloolist marsruuti, aga saan aru tänapäeva turvalisusnõuetest. 100 aastat tagasi sõja ajal oli turvalisuse mõiste teistsugune kui praegu. Nüüd elame aga vabas riigis, kus ametivõimude ülesandeks on kindlustada kodanike turvalisus. Selle üle tuleb rõõmustada”, tõdeb üks jooksu korraldajatest, pressinõunik Hannele Valkeeniemi Soome suursaatkonnast.

Otsus jooksu marsruudi muutmisest tehti reedel, 18. jaanuaril. Igale registeerunud jooksjale teatatakse personaalselt.

Utria dessant algas 100 aastat tagasi, 17. jaanuaril. Ligi tuhandest sõdurist oli soomlasi 600 ja eestlasi 400. Anto Eskola juhitud kompanii nipp seisnes üsna hulljulges jooksumarsis Narva jõest risti 8 km kauguselt Riigikülast otse Narva raekojale, kuhu jõuti 18. jaanuaril 1919 kell 17.20. Õige varsti tuli neile appi 2. vabatahtlike kompanii. Järgmisel päeval vabastati Narva täielikult.

Eskola jooksu uus trajektoor: https://bit.ly/2CskQBr

Lisainfo:

Hannele Valkeeniemi Soome suursaatkond Tallinnas, Hannele.Valkeeniemi@formin.fi, 5118548

Aet Kiisla Gurmeejooksud MTÜ,  aet.kiisla@gmail.com

Anton Pratkunas Narva-Jõesuu linnavalitsus, antonpratkunas@gmail.com

Prindi lehekülg

Värskendatud 18.01.2019


© Soome suursaatkond, Tallinn | Kontaktandmed