Otse sisuni
Soome välisministeerium

Soome teeb kõige enam maailmale head - Soome suursaatkond, Tallinn : Aktuaalset

SOOME SUURSAATKOND, Tallinn

Kohtu 4
15180 Tallinn, Estonia
Tel. +372-6103 200
E-post: sanomat.tal@formin.fi
Eesti | Suomi | English | Svenska | facebook | 
Normaalne fontSuurem font
 
Uudised, 25.01.2019

Soome teeb kõige enam maailmale head

Soome paigutus esikohale 23. jaanuaril avaldatud “The Good Country Index”- mõõtmisel. Uurimuse kohaselt toodab Soome võrdluses teiste maadega, enda suurust arvestades, enim head inimkonnale ja koormab maailma kõikidest riikidest kõige vähem.

Foto: Pasi Markkanen /ThisIsFinland
The Good Country Index
Soome tugevused mõõtmisel olid võrdõiguslikkus ja pühendumine keskkonnakaitsele.

Neljandat korda avaldatud “The Good Country Index” paigutab 153 riiki pingeritta nende kogumõju järgi maakerale. Soome tõusis viimase mõõtmise tulemusena neljandalt kohalt esimeseks. Järgnevad Iirimaa, Rootsi, Saksa ja Taani.

Välisminister Timo Soini võttis tunnustuse vastu 23.jaanuaril Maailma Majandusfoorumil Davosi- kohtumise raames.

”See on suurepärane tunnustus. Soome on hea, tugevate juurtega maa ja meid usaldatakse rahvusvahelistel areenidel. See on järjepideva töö tulemus ja ma näen seda oma töös peaaegu iga päev. See tunnustus teeb head Soome avalikule arutelule ja õhkkonnale. Oleme hetke uhked ja siis pürgime taas parema suunas”, kommenteeris tulemust välisminister Timo Soini.

The Good Country Index põhineb ÜRO ja teiste rahvusvaheliste organisatsioonide esitatud andmetel, millest on välja arendatud 35 mõõdikut. Nende järgi mõõdetakse, kas riik koormab inimkonda või toodab ühist kasu ja hüvangut. Esimesel kohal olev Soome on kõige parem mh järgmiste näitajate poolest: teaduslike väljaannete eksport, patendite hulk, liikumisvabadus, ajakirjandusvabadus, küberturvalisus, keskkonnakokkulepete järgimine, vabakaubandus, välismaised otseinvesteeringud ja toiduabi.

Indeksi 35 mõõdikut jagunevad seitsmeks kategooriaks; teadus ja tehnoloogia, kultuur, rahu ja julgeolek, maailmakord, planeet ja kliima, jõukus ja võrdväärsus ning tervis ja heaolu.

Lisainfot: The Good Country Index: www.goodcountryindex.org

Prindi lehekülg

Värskendatud 31.01.2019


© Soome suursaatkond, Tallinn | Kontaktandmed