Otse sisuni
Soome välisministeerium

Konsulaarteenused - Soome suursaatkond, Tallinn : Teenused

SOOME SUURSAATKOND, Tallinn

Kohtu 4
15180 Tallinn, Estonia
Tel. +372-6103 200
E-post: sanomat.tal@formin.fi
Eesti | Suomi | English | Svenska | facebook | 
Normaalne fontSuurem font
 

Konsulaarteenused

Konsul Sirpa Aalto.Konsul Sirpa Aalto.

Eesti on praeguselgi ajal soomlaste hulgas kõige populaarsem reisisihtkoht. Lühike vahemaa, rikkalikud ostuvõimalused, erinevad kultuuriüritused, spaad ja eelkõige Tallinna keskajahõnguline linnamiljöö on need, mis pakuvad turistidele huvi läbi aastate. Sobivalt lühikesed vahemaad erinevate vaatamisväärsusteni Eestis on meelitanud turiste tutvuma ka teiste paikadega ja puhkamisvõimalustega. Eesti väikelinnades võib näha traditsioonilist maaelu ja romantilisi mõisakomplekse aga samas parandada ka tervist euroopalikes spaades.

Peale Eesti liitumist Schengeni viisaruumiga, on reisimine Soome ja Eesti vahel muutunud veelgi kergemaks, sest piirikontroll kadus. Sellest hoolimata tasub ka edaspidi kaasas kanda passi või ID-kaarti, kuna reisija peab ametivõimude palvel suutma tõestada oma isikut ja kodakondsust.

Turismi varjuküljeks on linnades liikuvad taskuvargad, kes võimaluse tulles rahvarikastes kohtades tühjendavad ettevaatamatu turisti taskud. Seetõttu tasub oma väärtesemete, rahataskute ja käekottide eest hoolt kanda kogu reisi vältel. Soovitame soojalt reisikindlustuse hankimist.

Suursaatkonna konsulaarosakond abistab hättasattunuid Soome kodanikke või Soomes alaliselt elavaid välismaalasi, annab teavet Soome ametiasutuste pakutavate teenuste kohta ning nõustab vajadusel kohtu- ja administratiivasjade üldistest protseduuridest nii Soomes kui Eestis. Surmajuhtumite puhul abistab konsulaat omakseid kadunu toimetamisel Soome ning muude kurva sündmusega seotud formaalsuste lahendamisel.

Konsulaarosakond teenindab Eestis olevaid Soome kodanikke eelpoolmainitule lisaks ka passi- ja notariaalküsimustes, kindlavormiliste õigustoimingute, perekonnaõiguse, kodakondsuse ja ajateenistusega seotud asjades. Saatkonna korraldada on ka Soome valimiste eelhääletused Eestis.

Soovin teile kõigile meeldivaid elamusi Eestis!

Tallinnas, 1.8.2011

Sirpa Aalto
Konsul

Prindi lehekülg

Käesolev dokument

Värskendatud 3.08.2011


© Soome suursaatkond, Tallinn | Kontaktandmed